Mieszkańcy Gminy Chocianów od połowy ubiegłego tygodnia m.in. w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów, Regionalnym Centrum Kultury, Ośrodku Pomocy Społecznej czy w budynku Referatu Gospodarki Komunalnej na piętrze Zakładu Usług Komunalnych i Transportu Publicznego mogą znaleźć stojaki, na których pojawił się nowy tytuł prasowy. Cóż to za periodyk?

Po latach do Chocianowa wróciła gazeta wydawana przez samorząd gminny. Informator Gminy Chocianów to czasopismo, które swoim zasięgiem i tematyką obejmuje całą gminę. W pierwszym numerze znajdziemy m.in. najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z gminy, ważne informacje z Ośrodka Pomocy Społecznej czy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów, kulinarne ciekawostki, aktualny rozkład jazdy pociągów, czy ogłoszenia duszpasterskie, a także Łemkowski Głos, który czytelnicy prasy w Chocianowie mogą kojarzyć z Głosu Regionu.

- Postanowiliśmy powrócić do praktyki prasowej, która w Gminie Chocianów funkcjonowała przed laty. Chcemy, aby mieszkańcy mieli dostęp do informacji zweryfikowanych w urzędach i instytucjach publicznych nie tylko za pośrednictwem Internetu, ale także prasy papierowej, do której będą mieli ułatwiony dostęp - komentuje Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Najnowszy numer mieszkańcy znajdą m.in. w Regionalnym Centrum Kultury, który jest wydawcą Informatora, ale także w chocianowskim magistracie, tutejszym OPS-ie czy w budynku na Głogowskiej, gdzie mieszczą się ZUKiTP oraz Referat Gospodarki Komunalnej - dodaje Wan.
Jak ustaliliśmy, gazeta ma pojawiać się cyklicznie, przynajmniej raz w miesiącu. To właśnie z niej mieszkańcy dowiedzą się o najważniejszych inwestycjach, imprezach i przetargach, w których będą mogli wziąć udział. Zapraszamy do lektury.