Najpierw lokalizowali wyciek wody w Brunowie, potem pomogli mieszkańcom wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Fabrycznej w Chocianowie. Mowa o brygadach Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego, które miały bardzo pracowitą niedzielę.

Niedzielne przedpołudnie bez wody mogło być nie lada zaskoczeniem dla mieszkańców Brunowa z gminy Chocianów i Krzeczyna Małego oraz Gorzycy z gminy wiejskiej Lubin, których dotknęły przerwy w dostawie wody.

- Dzięki determinacji naszych fachowców zlokalizowano wyciek i przystąpiono do jego usunięcia. Obecnie mieszkańcy tych 3 wsi mają zapewniony dostęp do wody. Awaria usunięta - czytamy na stronie PWK w Chocianowie.
To jednak nie była jedyna awaria usunięta przez brygadę Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego w Chocianowie. Okazało się, że fachowcy muszą zmierzyć się z awarią przy ulicy Fabrycznej w Chocianowie.

- Po oględzinach okazało się, że to awaria na instalacji wewnętrznej Wspólnoty Mieszkaniowej, jednakże, aby nie zostawić mieszkańców w potrzebie nasza druga brygada usunęła tymczasowo awarię, która docelowo zostanie usunięta przez Wspólnotę w dniu jutrzejszym - napisali w niedzielne popołudnie pracownicy PWK.
Warto przypomnieć, że chocianowskie wodociągi pracują 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Wszelkie awarie w dni wolne od pracy należy zgłaszać pod numerami telefonów: 76-81-85-576 lub 694-439-456.