XIX Dzień Olimpijczyka w Chocianowie w tym IV Bieg o Puchar Olimpijczyków odbędzie się przy Centrum Sportowym im. Polskich Olimpijczyków w Chocianowie już 3 października. Liczba uczestników ograniczona, także warto zapisać się już dzisiaj.

Już za niespełna dwa tygodnie w ramach XIX Dnia Olimpijczyka odbędą się: IV Bieg o Puchar Olimpijczyków, XV Mistrzostwa Chocianowa w Biegach Długich (na dystansie 6,5 kilometra), XXI Gminne Biegi Przełajowe Dzieci Szkół Podstawowych oraz Bieg Przedszkolaka. Trasa przebiegać będzie m.in. w Chocianowskim Parku Piastowskim. Start biegu na ulicy Kasztanowej. Wśród patronów imprezy znaleźli się: Gmina Chocianów, Szkoła Podstawowa w Chocianowie, Zespół Szkół w Chocianowie, Powiat Polkowicki, GS Smulders Polska, Volkswagen, Sitech, Insur Invest, Metal Work, Regionalna Rada Olimpijska we Wrocławiu, Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie, CCC, Lokalna Grupa Działania "Wrzosowa Kraina" oraz Uczniowski Klub Sportowy przy SP w Chocianowie.

Zapisy online na IV Bieg o Puchar Olimpijczyków są już dostępne na stronie internetowej. Opłata startowa wynosi 20 złotych, a liimit uczestników to 100 osób. Więcej szczegółów dostępnych jest także na stronie organizatora: Klub Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów im. Janusza Kusocińskiego.
[KN]