Nowym otwarciem argumentują radni nowy Klubu Radnych "Chocianów 2023". Chodzi o radnych z dotychczasowego klubu "Tomasz Kulczyński 2018". Sprawdzamy kto zasiądzie w nowej formacji, czy doszło do rozłamu i czy to koniec większości burmistrza w radzie? Do Urzędu Miasta i Gminy Chocianów wpłynął dziś wniosek, na podstawie którego w tutejszej radzie miejskiej zasiadać będzie klub radnych "Chocianów 2023". Jego szefem będzie... Artur Wandycz, dotychczasowy szef Klubu Radnych "Tomasz Kulczyński 2018".

- Pragnę uspokoić, że de facto jest to wniosek o zmianę nazwy klubu. Podyktowana jest ona chęcią nowego otwarcia. Obecnie nasz klub posiada większość w radzie, bo należy do niego nadal ośmioro z piętnastu członków rady, ale wierzymy w to, że zwiększymy, mówiąc kolokwialnie, stan posiadania w radzie - tłumaczy swoją decyzję Artur Wandycz. - Chodzi o to, że dzisiaj myślimy o przyszłości Chocianowa nie tylko w tej kadencji, ale na lata do przodu. Chcemy realizować obietnice z kampanii, ale widzimy także ogromną szansę na rozwój naszej gminy w kolejnych latach - dodaje Wandycz.
Przypomnijmy, że to właśnie decyzje radnych pozwoliły na spełnienie obietnic wyborczych burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Wśród nich znalazły się Bezpłatna Komunikacja w całej gminie, budowa przychodni medycznej w Trzebnicach, nowe place zabaw dla najmłodszych, wodociągi w Rakowie, budowa monitoringubezprzewodowy darmowy Internet, a także wiele drobnych spraw załatwianych na bieżąco.

- Żeby nie było wątpliwości, nadal chcemy wspierać burmistrza w jego działaniach, ale naszym celem jest cała gmina Chocianów - wyjaśnia szef klubu radnych "Chocianów 2023", Artur Wandycz. - Nie wiadomo czy burmistrz będzie ubiegał się o reelekcję, a Chocianów musi się rozwijać także później i to jest dzisiaj nasz najważniejszy cel - komentuje Wandycz.
Czy do klubu z nową nazwą dołączą kolejni radni, tego na razie nie wiadomo. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że trwają rozmowy ze wszystkimi, którzy chcą budować Chocianów, a nie uprawiać politykę, aby wszystkie okręgi wyborcze miały korzyści w tej kadencji.
[KN]