Już za tydzień, 1 lutego rozpoczną się zapisy dla chętnych do uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych w ramach Akademii Seniora XXI wieku. Te zajęcia to kontynuacja udanej inicjatywy Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji.

Przypomnijmy, że za sprawą udanej współpracy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego i Dyrektora Jacka Nowickiego projekt LOWE wystartował w Chocianowie w październiku 2020 i od samego początku cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy. Teraz nadchodzi czas na zapisy na kolejne zajęcia, z których część wystartuje 15 lutego, a część 1 marca 2021 roku.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w zajęciach. Zapisy przyjmujemy w Regionalnym Centrum Kultury w Chocianowie (tel. 76-818-55-80 lub 76-818-41-35) oraz w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych (tel. 76-817-16-67) - czytamy na stronie internetowej organizatora zajęć.
W ramach Akademii Seniora XXI wieku można zapisać się na zajęcia informatyczne i zajęcia z języka angielskiego (oba panele w formie online), których początek planowany jest na 15 lutego, a także zajęcia klubu szachowego i zajęcia nauki jazdy konnej, których początek zaplanowany jest na 1 marca. Z kolei od kwietnia, w zależności od sytuacji epidemicznej w Polsce, odbywać się będą także wykłady otwarte i zajęcia w ramach programu "Bezpieczny Senior" oraz inne ciekawe warsztaty i spotkania autorskie.
[KN]