Działania Radnej Pichały są nam wszystkim już chyba dobrze znane. Na sesjach i ważnych wydarzeniach nieodłącznym elementem jest telefon w rękach, którym to Anna Pichała nagrywa nie tylko władze miasta ale także mieszkańców.

Filmiki z reguły wykorzystywane są do celów politycznych. Ponadto nagrane materiały często przekazywane są na różne portale internetowe lub w inny sposób upubliczniane w Internecie. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób nie ukrywa swojego niezadowolenia i nie podoba się im to, że są nagrywani, mimo że są osobami postronnymi. W tym wypadku reprezentantom Naszej Gminy jest po prostu niezręcznie i jest to niewątpliwie niemiła sytuacja. Zamiast autorki, która być może nie widzi potrzeby wyrażenia skruchy, przeprosiny płyną od innych. Jesteśmy świadkami, kiedy to Kamil Lis, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parchowie przeprasza rodziców, uczniów i nauczycieli, za działania Radnej Pichały.

- Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie, Pracownicy szkoły, chciałbym jeszcze raz podziękować Wam za trud włożony w organizację uroczystości Pasowania na Ucznia, a nowo przyjętym do społeczności szkolnej Pierwszakom, za odwagę i uśmiech podczas prezentacji artystycznej, przygotowanej wspólnie z Wychowawcą klasy.
Dziękuję za pomoc, otwartość oraz życzliwe przyjęcie, a także za zaangażowanie i podejmowanie wszelakich działań na rzecz naszej szkoły, dzięki którym pokazujecie, iż tworzycie Państwo zgraną grupę, z którą warto współpracować. Pragnę także podziękować panu Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu, który odwiedził naszą szkołę i w ciepłych słowach odniósł się do uroczystości oraz złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Jednocześnie z zaniepokojeniem przyglądam się działaniom pani Anny Pichały – Sołtys wsi Parchów, która kolejny raz wykorzystuje własne nagrania do celów politycznych, prawdopodobnie przekazując je dziennikarzowi „Fakty Chocianów”, który umieścił je na własnym portalu. Jako Dyrektor Szkoły nie godzę się na to, by uroczystości szkolne oraz wizerunek Nauczycieli, Pracowników szkoły oraz Uczniów był tłem do gry politycznej prowadzonej przez panią Sołtys. Dlatego też przepraszam za umieszczenie nagrania z uroczystości Pasowania na Ucznia w mediach społecznościowych oraz nikczemne jego wykorzystanie. Ufam jednocześnie, iż takie sytuacje nie będą miały więcej miejsca, a życzliwa współpraca stanie się przyczynkiem do rozwoju naszej Szkoły. Z wyrazami szacunku Kamil Lis– Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parchowie.Kto z nas chciałby, aby on sam lub jego dzieci, najbliżsi, rodzina stały się ofiarami internetowego upubliczniania wizerunku w dobie RODO? Czy normalnym jest, że Sołtys zamiast działać dla dobra mieszkańców nagrywa i doprowadza do upublicznienia wizerunków ich dzieci? Ocenę pozostawiamy Państwu.