- Zapraszamy Państwa serdecznie na otwarcie kawiarenki Regionalnego Centrum Kultury - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński w mediach społecznościowych. Gdzie i kiedy będzie można wypić pyszną kawkę?

Peron Caffe, bo tak nazywa się nowa kawiarnia, otwarta zostanie już w najbliższą sobotę, 25 maja o godzinie 11:30 (czytaj: "Pyszna kawa przed podróżą"). Kawiarenka zlokalizowana jest w jednym z budyneczków Centrum Przesiadkowego (czytaj: "Centrum Przesiadkowe się zazieleniło"), nieopodal Regionalnego Centrum Patriotyzmu im. Marii i Lecha Kaczyńskich (czytaj: "Czekając na pociąg poznają historię"). Dzięki rewitalizacji tego miejsca przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego już w jego pierwszej kadencji, to miejsce nabrało nowego charakteru.

- Cieszę się że nowe, pyszne miejsce powstaje na mapie naszej Gminy, a zdradzę, że nie jest to nasze ostatnie słowo w kulinarnym temacie - dodał Burmistrz Tomasz Kulczyński w swoim internetowym wpisie.
(dalsza część artykułu pod nagraniem)


Warto przypomnieć, że to właśnie stąd, od grudnia 2022 roku odjeżdżają pociągi Kolei Dolnośląskich, które wożą nas bezpośrednio do Legnicy (już niebawem opublikujemy najnowszy rozkład jazdy pociągów, który obowiązywać będzie od 9 czerwca), a już dokładnie za miesiąc, od 22 czerwca zawiozą nas nawet do Świnoujścia (czytaj: "Z Chocianowa do Świnoujścia w 5 godzin i 22 minuty"). To właśnie z myślą o podróżujących z i do Chocianowa Regionalne Centrum Kultury stworzyło w tym miejscu kawiarnię, jednak spodziewamy się, że nawet ci, którzy nigdzie się z Chocianowa nie wybierają, również spróbują smaku pysznej kawy. Zapraszamy!