Lokalna telewizja Chocianow.tv przygotowała materiał wideo z inauguracji Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji skierowanego do osób dorosłych. W przygotowanej ofercie mieszkańcy całej gminy Chocianów znajdą m.in. naukę języków obcych: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego, zajęcia sportowe, basenowe na chocianowskim „Delfinku”, ruchowe i taneczne. Będzie można nauczyć się obsługi komputera i zasad korzystania z Internetu. Będą mogli także uczestniczyć w wykładach „Bezpieczny senior”. To jednak nie wszystkie atrakcje (wideo poniżej).

O tym, że pierwsze zajęcia odbyły się już w ubiegły piątek pisaliśmy w naszym artykule: "Uniwersytet dla dorosłych wystartował - zapisz się na bezpłatne zajęcia". To kolejna spełniona obietnica wyborcza burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. O zaletach tego programu mówili m.in. Jacek Nowicki, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych, który pozyskał na ten cel środki z Programu Operacyjnego Wiedza - Edukacja - Rozwój, a także Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych Uniwersytetu Jana Wyżykowskiego w Polkowicach dr Jan Walczak.

Chocianowska telewizja internetowa zapytała także o zalety tych zajęć samych uczestników przedsięwzięcia. Wszystko w materiale poniżej.
[KN]