Pod koniec ubiegłego tygodnia na popularnym portalu społecznościowym pokazał się wpis dziękczynny na stronie Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin "Zagłębie Fanatyków", na którym kibice z Lubina dziękują kibicom z Chocianowa za akcję niesienia pomocy najstarszym i najbardziej potrzebującym.

"Wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Chocianowie kibice naszej Stali jutro w godzinach od 9:00 do 16:00 zbierają wodę, która jest bardzo potrzebna w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym i w Hospicjum w Lubinie"
Jak czytamy we wpisie, w ubiegły piątek kibice z Chocianowa pojawili się w szpitalu przy ul. Bema w Lubinie ze sprzętem niezbędnym do walki z koronawirusem. Wśród darów znalazło 100 maseczek ochronnych, 5 półmasek filtrujących FFFP2, 400 nitrylowych rękawic, 35 litrów płynów dezynfekujących, 25 litrów mydła w płynie, 20 sztuk ręczników papierowych, 600 sztuk ochraniaczy na obuwie, 6 kombinezonów, 5 sztuk okularów ochronnych i 20 przyłbic. Przekazali również 90 butelek wody niegazowanej dla Ośrodka Pielęgnacyjno - Opiekuńczego.

"W ramach podziękowania za zaangażowanie i niesienie bezinteresownej pomocy, młodzi chocianowianie otrzymali upominki z tutejszego Urzędu"
Przy okazji chłopaki kierują słowa podziękowania dla wszystkich darczyńców oraz dla całego personelu medycznego, który codziennie walczy z niewidzialnym wrogiem - czytamy we wpisie lubińskich kibiców.

"Bardzo się cieszę, że nasi kibice pomagają kiedy jest potrzeba. To bardzo dobry przykład, który należy naśladować. Cieszę się ze wraz z pracownikami Urzędu mogliśmy się dołączyć i szybko zrobiliśmy wspólną zrzutkę na ten cel. Gratuluję kibicom inicjatywy"
To jednak nie koniec akcji. Wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Chocianowie kibice naszej Stali dzisiaj i jutro w godzinach od 9:00 do 16:00 zbierają wodę, która jest bardzo potrzebna w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym i w Hospicjum w Lubinie. Dzisiaj akcję wsparli także pracownicy magistratu przekazując ponad 200 butelek wody.

- Bardzo się cieszę, że nasi kibice pomagają kiedy jest potrzeba. To bardzo dobry przykład, który należy naśladować - komentuje zaangażowanie kibiców Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów - cieszę się ze wraz z pracownikami Urzędu mogliśmy się dołączyć i szybko zrobiliśmy wspólną zrzutkę na ten cel. Gratuluję kibicom inicjatywy - dodaje burmistrz.

Korzystając z okazji, w ramach podziękowania za zaangażowanie i niesienie bezinteresownej pomocy, młodzi chocianowianie otrzymali upominki z tutejszego Urzędu.
[KN]