Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Chocianowie, Przewodniczący Klubu Tomasz Kulczyński 2018 Artur Wandycz przeczytał apel przygotowany przez kluby będące w koalicji. Skierowany było on do opozycji z "Razem Dla Chocianowa", a w szczególności do szefa klubu - Norberta Piotrowskiego.

- W imieniu członków klubów Radnych "Tomasz Kulczyński 2018" oraz Prawo i Sprawiedliwość wzywamy Pana jako przedstawiciela klubu "Razem dla Chocianowa" o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu zaprzestanie szerzenia mowy nienawiści w Internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych - apelują koalicjanci. 

W apelu znalazły się cytaty, bezsprzecznie pogardliwych wypowiedzi m.in. "nie potrafię okłamywać i mydlić ludziom oczy, nie jestem burmistrzem...", "taczki i łysego odesłać tam skąd przyszedł", "ja bym od razu kałacha i pozamiatane...", "ja pir co za bezczelni złodzieje...", "powinno być jak w Rosji kałasza i z dwóch dla przykładu reszta by się bała sięgnąć po publiczne pieniądze". 

Warto podkreślić, że to tylko część cytatów, których na co dzień świadkami są mieszkańcy Miasta i Gminy Chocianów. W apelu radni podkreślają, że bierna postawa pozostałych członków klubu "Razem Dla Chocianowa", a właściwie brak jakichkolwiek reakcji skutkuje napędzaniem spirali nienawiści. 

W trakcie czytania apelu przez radnego Artura Wandycza, momentalnie na sali rozpoczął się chaos, który próbował wprowadzić Piotr Piech a także mocno popierający "Razem dla Chocianowa", nazywający sam siebie dziennikarzem Sławomir Tomczak vel Bazyl. Zadziwiać w negatywny sposób nie przestałą także radna Pichała, która w trakcie sesji urządzała sobie "wycieczki" z telefonem w ręku po sali obrad. Ocenę takiego zachowania pozostawiamy jednak Państwu...

Niewykluczone, że zachowanie niektórych członków klubu "Razem Dla Chocianowa" było powodem, dla którego rezygnację z bycia radną złożyła Izabela Szwed. Pedagog wielokrotnie musiała wstydzić się za zachowanie innych członków swojego klubu, a biorać pod uwagę zachowania niektórych osób - aż ciężko sobie wyobrazić jak zachowaliby się, gdyby chciała odejść z "Razem Dla Chocianowa" i zostać radnym bez przynależności do jakiegokolwiek klubu.

Cały apel przygotowany przez kluby "Tomasz Kulczyński 2018" oraz Prawo i Sprawiedliwość, podpisane przez obu Przewodniczących można zobaczyć poniżej.