Czy pociągiem Kolei Dolnośląskich dojedziemy z Wrocławia do Świnoujścia? Tak! Już w te wakacje rusza pierwszy pociąg KD Premium w relacji Wrocław Główny – Świnoujście. To największa zmiana w nowym rozkładzie jazdy, który wchodzi w życie w najbliższą niedzielę, 11 czerwca (godziny odjazdów i przyjazdów także na naszym portalu). To jednak nie jedyne miejsce docelowe dolnośląskiego przewoźnika, który za sprawą skutecznych działań Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego od pół roku wozi także mieszkańców naszej gminy.

Rozkłady jazdy kolei w Polsce zmieniają się częściej niż w innych krajach Europy. Kolejna modyfikacja nastąpi w drugą niedzielę czerwca. Wiele pociągów minimalnie zmieni godziny odjazdów, dlatego przed wyruszeniem w podróż z peronu w Chocianowie warto zweryfikować aktualny rozkład jazdy.

Debiutuje Nadmorski, wraca Adrspach

Ze stolicy Dolnego Śląska w biało-żółtych pociągach dojedziemy… nad morze! Premierowe połączenie wyruszy z Wrocławia 24 czerwca o godz. 5:40. O 11:10 będziemy w Świnoujściu. Powrotny pociąg Kolei Dolnośląskich ruszy o 16:40 ze Świnoujścia, a do Wrocławia Głównego dojedzie o 22:07. Pasażerowie z Chocianowa powinni zatem zaplanować podróż tak, aby dzień wcześniej wyruszyć z Chocianowa do Wrocławia przez Legnicę.

Będą to najszybsze pociągi na tej trasie, wprowadzamy także rezerwacje miejsc w cenie biletu. Rozwijamy się i zaczynamy korzystać z otwartych dostępów na trasy wykraczające poza nasze województwo – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Zapraszamy na pokład naszych pociągów Dolnoślązaków z Wrocławia, Legnicy, Lubina i Głogowa – bo w tych miejscowościach pociąg zatrzyma się w naszym województwie – dodaje prezes Stawikowski.
Ceny biletów to 79 zł z Wrocławia oraz 69 zł z pozostałych dolnośląskich miejscowości i z Zielonej Góry. Bilety będzie można rezerwować w aplikacji Koleo. Od czwartku, 8 czerwca wznowione zostały także połączenia z Wrocławia do Adrspachu. Do czeskiego Skalnego Miasta będzie można podróżować w weekendy i święta. Połączenia te rokrocznie cieszą się ogromną popularnością wśród podróżnych. Na trasie pojawi się też po raz pierwszy nowy przystanek kolejowy – Boguszów-Gorce Dzikowiec.