W sobotę, 21 września, odbyła się Parafiada, na którą zapraszali wszystkich mieszkańców księża z Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP, a w szczególności proboszcz ks. Stanisław Łobodziec. Wydarzenie rozpoczęło się Marszem Radości spod krzyża przy Kościele p.w. św. Józefa Robotnika, a następnie zaproszono wszystkich na grilla, potańcówkę i otwarcie oratorium dziecięcego.

Mimo tego, że ks. Stanisław Łobodziec stosunkowo od niedawna jest proboszczem w chocianowskim kościele, już dał się poznać społeczności jako wspaniały i przede wszystkim bardzo kochający Boga człowiek. W tym roku Salezjanie zorganizowali piknik rodzinny na terenie przy Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP, podczas którego serwowano kiełbaski z grilla oraz grochówkę, a także ciasta domowej roboty i napoje. Najmłodsi mogli poczęstować się watą cukrową i popcornem.


W trakcie trwania imprezy nie zabrakło wielu emocji, jakie wywołały atrakcje. Bez wątpienia najbardziej emocjonujące było przeciąganie liny przez dzieci i młodzież, a nawet przez dorosłych. Miłośnicy tańca i dobrej zabawy mogli potańczyć przy muzyce na żywo. Na twarzach mieszkańców było widać nieprzerwanie uśmiech i wielką radość.


- Wspaniale, że takie wydarzenia mają miejsce w naszym mieście. Tego rodzaju imprezy jednoczą i zbliżają do siebie ludzi. Możemy zawierać nowe znajomości lub pogłębiać te już istniejące. Nasz proboszcz ks. Stanisław Łobodziec to „złoty człowiek”, porozmawia i da poczucie każdemu, że jest dla Niego tak samo ważny. Wspaniale mieć taką osobę jako przedstawiciela Kościoła -mówią zgodnie uczestnicy.Także podczas imprezy, można było zobaczyć proboszcza wraz z księżmi swobodnie rozmawiających i bawiących się z ludźmi. Miejmy nadzieję, że za rok również będziemy mieć okazje uczestniczenia w Parafiadzie.