9 czerwca tego roku w Przedsiębiorstwie Wodociągowo-Kanalizacyjnym nastąpiło podpisanie umowy, a już dzisiaj kolejne domy są podłączone do sieci wodociągowej w Rakowie. Jak sami mieszkańcy zauważają, jest to duża zasługa współpracy radnego Rady Miejskiej Artura Wandycza z burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim. Tak swój materiał zaczyna lokalna telewizja Chocianow.tv. Zapraszamy do obejrzenia wideo.

Szok i niedowierzanie, tak w dużym skrócie można podsumować reakcje ludzi, którzy dziękują burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu, że w przeciwieństwie do poprzedników realizuje swoje obietnice wyborcze. W tym tygodniu do sieci podłączone zostały kolejne domy, z ich kranów niebawem popłynie czysta woda. Lokalna telewizja spytała mieszkańców Rakowa o ich ocenę tych działań.

- Mieszkamy tutaj w tej chwili około 11 lat i praktycznie od samego początku mamy to zanieczyszczenie wody. Ta sytuacja jest niezmienna odkąd pamiętam. Działania poprzedników nic nie wniosły na korzyść wioski. Było zawsze obiecywane, że sytuacja się zmieni, woda będzie i nigdy się tego nie doczekaliśmy - mówi jedna z mieszkanek Rakowa. - Dopiero po objęciu przez burmistrza działalności to w tym momencie na każdych zebraniach była informacja, że tutaj się zmieni ta sytuacja, że będziemy mieli tą wodę no i jak widać ruszyło, ku zadowoleniu wszystkich mieszkańców - dodaje z uśmiechem.
O tym temacie pisaliśmy już m.in. w naszych doniesieniach: "Raków dogania XXI wiek" oraz "Kolejne dwa domy bliżej bieżącej wody". Realizacją harmonogramu prac uzgodnionego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska we Wrocławiu zajmuje się chocianowskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne. O całą inwestycję od samego początku kadencji zabiegał także radny Artur Wandycz, który był dzisiaj w Rakowie, aby przyjrzeć się realizacji inwestycji.

- Znajdujemy się w miejscowości Raków na terenie budowy wodociągu, na którego mieszkańcy czekali już ponad 70 lat. My realizujemy nasze obietnice wyborcze, udaje nam się to zrealizować w ciągu dwóch lat - podkreśla Artur Wandycz, radny Rady Miejskiej w Chocianowie, wybrany m.in. głosami mieszkańców Rakowa. - Zakończony jest kolejny etap budowy, w tej chwili trwają podłączenia domostw do wodociągów. Realizujemy nasze obietnice wyborcze, wszystko dla mieszkańców - dodaje Wandycz.
Jak zapowiada lokalna telewizja Chocianow.tv, to nie jedyna inwestycja, za którą burmistrza chwalą mieszkańcy Rakowa, dlatego do tej miejscowości jeszcze powrócimy. Aby na bieżąco śledzić nowe nagrania pojawiające się na kanale lokalnej telewizji internetowej, wystarczy subskrybować kanał w popularnym serwisie społecznościowym.
[KN]