W ubiegłą sobotę, 6 maja w Pile odbył się XII Ogólnopolski Turniej Karate Tradycyjnego, na którym reprezentanci z klubu Karate Tradycyjnego Chocianów Sento-kan zdobyli kolejne trofea. To także przygotowanie do zbliżającego się wielkimi krokami turnieju, jaki odbędzie się w Chocianowie.

To kolejny do kolekcji turniej, na którym reprezentanci naszej gminy odnieśli medalowe sukcesy. O poprzednich przeczytacie m.in. w artykułach: "Karatecy z kolejnym podium" oraz "Zdobyli 15 krążków w jeden dzień". Nie inaczej było tym razem w Pile.
Kolejna dawka wiedzy i praktyki, a przy okazji wracamy jeszcze z medalami: Martyna Dobrzyńska: brąz w konkurencji kata oraz brąz w konkurencji kumite, Amelia Sawajda: brąz w konkurencji kata oraz złoto w konkurencji kumite, Maja Szydlik: brąz w konkurencji kumite oraz srebro w konkurencji kata, Ignacy Szelast: złoto w konkurencji kihon, Aleksander Szydlik: brąz w konkurencji kihon oraz brąz w konkurencji kumite, Olewicz Beata: 4 miejsce w konkurencji kata - czytamy na stronie tutejszego klubu karate w mediach społecznościowych. - Wielkie brawa dla Senseia oraz dla zawodników - dodają autorzy wpisu.
Ten turniej to jeden z wielu w kalendarzu ogólnopolskich imprez, w którym nasi reprezentanci oblegają podium. Już za miesiąc mieszkańcy Chocianowa będą mogli na własne oczy obejrzeć zmagania karateków z całej Polski, bowiem tutejszy klub organizuje Otwarty Turniej w karate Tradycyjnym Mugen Karate Cup 2023, o którym już niebawem poinformujemy szczegółowo na naszym portalu, dlatego zachęcamy do śledzenia kolejnych doniesień.