Program "Senior Online" to pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich policyjnych jednostkach powiatowych województwa dolnośląskiego w jednym czasie. Już jutro kolejne spotkanie (wideo poniżej).

Pierwsze takie spotkanie polkowickich policjantów z seniorami miało miejsce 1 marca, o czym pisaliśmy w naszym artykule: "Policjanci przeszkolą seniorów na wypadek wyłudzenia pieniędzy". Już jutro (poniedziałek, 12 kwietnia) kolejne spotkanie odbędzie się w godzinach od 9:00 do 9:30, a prowadzić je będą policjanci w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.

- Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których możemy stać się ofiarami przestępstwa. Policjanci stawiają sobie za cel uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces - tłumaczy młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. -  Zarówno najbliższe poniedziałkowe spotkanie, jak i kolejne mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom głównie związanymi z oszustwami "na wnuczka" oraz "na policjanta", ale również z najbardziej aktualnymi metodami działań oszustów - dodaje stróż prawa.
Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskają informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również będą mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania odpowie policjant.

- Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie z policjantami w 12 kwietnia 2021 roku w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach - zachęca młodszy aspirant Przemysław Rybikowski.