W ubiegłą niedzielę na strzelnicy w Trzebnicach Klub Strzelecki Glauberyt zorganizował kolejne zawody strzeleckie. Swoich sił mogli spróbować nie tylko zawodowi strzelcy, ale także amatorzy. Krótki materiał z tej imprezy przygotowała lokalna telewizja Chocianow.tv (wideo poniżej).

O tych zawodach pisaliśmy już na naszym portalu: "W niedzielę zawody strzeleckie i atrakcje dla miłośników broni". Jak dowiadujemy się z materiału przygotowanego przez lokalną telewizję internetową, celem zawodów była popularyzacja strzelectwa sportowego wśród lokalnej społeczności, wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach i popularyzacja działalności klubu.

- Zawodnik przemieszcza się po wcześniej przygotowanym torze na czas. Musi zaliczyć wszystkie cele jakie są na torze w jak najkrótszym czasie - opowiada Adam Łukaszczyk, Wiceprezes Zarządu Klubu Strzeleckiego Glauberyt. - Pierwszy raz jak się strzela takie konkurencje to trzeba bardzo wolno to robić, żeby uniknąć błędów - dodał Adam Łukaszczyk, organizator zawodów.
To nie ostatnia taka impreza organizowana przez Klub Strzelecki Glauberyt. Wszystkie informacje dotyczące działalności klubu i możliwości uzyskania pozwolenia na broń dostępne są na stronie internetowej: www.ksglauberyt.pl.
[KN]