Kolejni darczyńcy zaopatrzyli chocianowską Społeczną Lodówkę. Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach oraz Wolontariat Szkolny dostarczyli najpotrzebniejsze artykuły spożywcze do chłodni, która znajduje się przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Chocianowie.

- Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebnicach oraz Wolontariatowi Szkolnemu za wsparcie i zaopatrzenie naszej Społecznej lodówki. Cieszymy się, że obdarowaliście osoby potrzebujące. Każda pomoc jest cenna. Składamy Wam wyrazy uznania za okazaną życzliwość- czytamy na oficjalnej stronie Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jest to kolejna szkoła, która dostarczyła żywność do chłodni. Społeczna Lodówka ma wartości edukacyjne, bo dzięki temu uczniowie uczą się w ten sposób pomagać i dzielić z potrzebującymi. 

Idea ,,Dzielenia się żywnością'' rozpowszechniają się w zaskakującym tempie, w wielu miastach Polski powstały już takie miejsca. Chocianowska witryna chłodnicza nie tylko jest miejscem do przechowywania jedzenia, ale również można pozostawić zabawki dla dzieci czy ubrania.