To już czwarta edycja akcji "sadziMY" i kolejna, do której przyłączył się Burmistrz Tomasz Kulczyński. Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów oraz radny Paweł Bujak zasadzili dzisiaj 10 sadzonek w nowym parku przy ulicy Sosnowej.

O tym, że włodarz naszej gminy chętnie bierze udział w tego typu akcjach pisaliśmy na naszej stronie wielokrotnie (czytaj: "Zasadzili drzewa przy Sosnowej" oraz "Wspólnie sadzimy las, dołącz do nas"). Właśnie dlatego Chocianowa nie zabrakło także dzisiaj w akcji rozpowszechnionej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Po raz czwarty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy – mówił Prezydent RP Andrzej Duda.
Każdy chętny mógł zgłosić się do tutejszego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów.

Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy – mówił Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.
W Chocianowie nowe drzewka stanęły w nowym parku przy ulicy Sosnowej. Zobaczcie sami.