- Wczoraj odbył się pierwszy popis Ogniska Muzycznego z klasy fletu poprzecznego, pianina, keyboardu i saksofonu, nauczyciela Pani Małgorzaty Beta - poinformowali pracownicy Regionalnego Centrum Kultury, w którym trenują młodzi muzycy publikując jednocześnie galerię zdjęć z wczorajszego koncertu.

Ognisko muzyczne to zajęcia indywidualnie dla wszystkich powyżej 6 roku życia w cyklu czteroletnim w sekcjach instrumentów: dętych blaszanych (trąbka, puzon, tuba, sakshorn), dętych drewnianych (flet poprzeczny, saksofon), strunowych (gitara klasyczna, gitara elektryczna, gitara basowa), klawiszowych (fortepian, keyboard), perkusyjnych (perkusja) oraz w sekcji wokalnej. Oprócz tego w Regionalnym Centrum Kultury odbywają się także zajęcia umuzykalniające dla młodszych uczestników. To właśnie oni zaprezentowali wczoraj swoje talenty na scenie RCK-u.

- Na scenie zaprezentowały się również dzieci uczęszczające na zajęcia umuzykalniające, a na zakończenie muzycznego spotkania wystąpił zespół instrumentów dętych - dodali pracownicy RCK w swoim wpisie w mediach społecznościowych.
Na kolejne występy uczniów Ogniska organizatorzy zapraszają na czwartek. Przypominają również, że we wtorek, 24 stycznia o godzinie 17:30 odbędzie się Koncert Zimowy w wykonaniu Ogniska Muzycznego. Naprawdę warto!