Niestety mamy kolejne 36 potwierdzonych nowych przypadków zarażenia koronawirusem w Powiecie Polkowickim. Na kwarantannie przebywa dzisiaj 769 osób. Bilans jest jednak optymistyczny, ponieważ od wczoraj wyzdrowiało łącznie 37 osób.

Dzisiaj mamy 1140 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Na terenie naszego powiatu mamy łącznie 36 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Najwięcej pochodzi z gminy Polkowice (19 nowych diagnoz), na drugim miejscu znalazła się gmina Chocianów (10 nowych diagnoz), a na trzecim Grębocice (3 nowe diagnozy). Niestety żadna z gmin naszego powiatu nie jest dzisiaj wolna od nowych zakażeń, do tego grona dołączyli także mieszkańcy Przemkowa (2 nowe diagnozy), Radwanic i Gaworzyc (po 1 nowej diagnozie). Oprócz rosnącej liczby nowych zakażeń, optymizmem napawa rosnąca liczba ozdrowieńców. Do dzisiaj w Powiecie Polkowickim jest ich już 288. Ostatniej doby to grono zasilili mieszkańcy gmin: Polkowice (16 osób), Chocianów (9 osób), Gaworzyce (5 osób), Grębocice (4 osoby), Przemków (2 osoby) i Radwanice (1 osoba).

Od wczoraj wzrosła liczba osób skierowanych na izolację. Dzisiaj to łącznie 769 mieszkańców naszego powiatu. Najwięcej pochodzi z gmin Polkowice (399 osoby), Chocianów (158 osoby) i Gaworzyce (75 osób). Zdecydowanie mniej osób na kwarantannie jest w gminach Radwanice (56 osób), Grębocice (50 osób) i Przemków (31 osoby). Nadzorem epidemiologicznym objęte są już tylko 4 osoby, nadal nikt nie wymaga hospitalizacji. Od początku epidemii w Powiecie Polkowickim koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u 496 osób. Dotychczas wyzdrowiało 288 osób, a 8 niestety zmarło. Oznacza to, że nadal w naszym powiecie jest 200 aktywnych zarażonych koronawirusem.
[KN]