W Powiecie Polkowickim drastycznie rośnie liczba zakażonych koronawirusem, dziś do tego grona dołączyło 35 nowych osób. Niebezpiecznie zbliżamy się także do pierwszego tysiąca osób na kwarantannie. Nieoficjalnie mówi się, że rząd od jutra planuje wprowadzenie czerwonej strefy na terenie całego kraju, a także o wysłaniu od przyszłego poniedziałku na zdalne nauczanie dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych. Czy tak się stanie?

Mamy 667 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Województwie Dolnośląskim wynosi 12 tysięcy 116.

Na dzisiejszy wzrost liczby zachorowań w Powiecie Polkowickim wpływ miało 23 mieszkańców gminy Polkowice, 5 mieszkańców gminy Radwanice, 4 mieszkańców gminy Chocianów, a także 3 mieszkańców gminy Przemków. O blisko 50 osób wzrosła liczba skierowanych na kwarantannę, dzisiaj jest ich w naszym powiecie łącznie 937 osób. Jest to 397 mieszkańców gminy Polkowice, 162 osoby z gminy Chocianów, 135 mieszkańców gminy Gaworzyce, 94 osoby z gminy Grębocice, 75 mieszkańców gminy Przemków i 74 osoby z gminy Radwanice. Na chwilę obecną nikt nie wymaga hospitalizacji, choć specjalnym nadzorem epidemiologicznym objętych jest 316 osób. Łącznie od początku epidemii zmarło w naszym powiecie 7 osób, jednak "3 zgony nastąpiły nie z przyczyn COVID-19". Rośnie także liczba ozdrowieńców, aktualnie jest to 169 osób, a na dzisiejszy wzrost złożyło się czworo mieszkańców gminy Chocianów i troje mieszkańców gminy Polkowice.

Gdy tylko dowiemy się jakie są oficjalne decyzje polskiego rządu w sprawie nowego podziału powiatów na strefy, a także odnośnie decyzji związanych z nauczaniem w szkołach podstawowych - od razu o tym poinformujemy. Śledźcie nas na bieżąco!
[KN]