Jak dowiadujemy się z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dziś kolejne 11 przypadków z pozytywnym wynikiem testu w Powiecie Polkowickim. Mamy również 9 ozdrowień, ale też wzrost do ponad 800 osób objętych kwarantanną.

"Dodatnie osoby" pochodzą z gmin: Gaworzyce (4 osoby), Radwanice i Grębocice (po 2 osoby), a także Polkowice, Chocianów i Przemków (po 1 osobie). Dotychczas pozytywnie na obecność koronawirusa zdiagnozowano 293 osoby, z czego wyzdrowiało łącznie 138 osób. Dzisiaj do tego grona dołączył 1 mieszkaniec gminy Grębocice, dwoje mieszkańców gminy Polkowice i aż sześcioro mieszkańców naszej gminy.

Rośnie jednak liczba osób na kwarantannie. Aktualnie w Powiecie Polkowickim jest ich łącznie 803. Najwięcej w gminie Polkowice (351 odizolowanych), w gminie Chocianów (197 odizolowanych) i gminie Gaworzyce (112 odizolowanych). Zdecydowanie mniej w gminach: Grębocice (58 osób), Radwanice (53 osoby) i Przemków (32 osoby). Nadzorem objęto 316 osób.

Od dzisiaj także naukę zdalną rozpoczynają studenci i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Oznacza to, że wychowankowie Zespołu Szkół w Chocianowie zostali dziś w domach. Czy taki sam los spotka także uczniów szkół podstawowych i podopiecznych przedszkoli i żłobków?
[KN]