W powiecie polkowickim mamy dzisiaj 16 potwierdzonych przypadków zarażenia i 38 nowych ozdrowieńców. Na kwarantannie przebywa tu obecnie 1038 osób.

Na Dolnym Śląsku mamy dzisiaj 1005 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: dzierżoniowskiego, głogowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubińskiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii w województwie dolnośląskim wynosi już 62 tysiące 231 osób.

W powiecie polkowickim od początku epidemii pozytywnie zdiagnozowano już 1426 osób, z czego wyzdrowiało łącznie 1130. Tylko od soboty byli to mieszkańcy gmin Polkowice i Chocianów (12 osób), Przemków (8 osób), Radwanice (3 osoby), Grębocice (2 osoby) i Gaworzyce (1 osoba). 1038 mieszkańców gmin naszego powiatu przebywa aktualnie na kwarantannie, wystąpiły także nowe zakażenia: w gminie Polkowice 399 osób na kwarantannie i 3 nowe zakażenia, w gminie Chocianów 290 osób na kwarantannie i 4 nowe zakażenia, w gminie Przemków 111 osób na kwarantannie i 5 nowych zakażeń, w gminie Gaworzyce 93 osoby na kwarantannie i 2 nowe zakażenia, w gminie Grębocice 73 osoby na kwarantannie i brak nowych zakażeń, w gminie Radwanice 72 osoby na kwarantannie i 2 nowe zakażenia. Obecnie nadzorem epidemiologicznym objętych jest 10 osób.
[KN]