Dziś rano jako pierwsi poinformowaliśmy o przypadku koronawirusa w naszej gminie. Po całym dniu udało się zebrać nowe dane i potwierdzić nasze doniesienia. O komentarz poprosiliśmy Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, w imieniu którego wypowiedział się Waldemar Falarczyk. Wiemy także ile osób łącznie w naszym powiecie znajduje się w przymusowej izolacji.

"Dla Państwa nie ma zagrożenia, proszę się nie martwić"
28 kwietnia 2020 roku z pewnością zapadnie w pamięci chocianowian, jako dzień, w którym po raz pierwszy zdiagnozowany został pierwszy przypadek koronawirusa u jednego z mieszkańców w naszej gminie.

"Młody człowiek został zdiagnozowany w niedzielę, wczoraj został zabrany do szpitala zakaźnego w Bolesławcu i tam jest pod obserwacją, jego stan ogólny jest dobry"
- Młody człowiek został zdiagnozowany w niedzielę, wczoraj został zabrany do szpitala zakaźnego w Bolesławcu i tam jest pod obserwacją - mówi nam Waldemar Falarczyk z chocianowskiego centrum zarządzania kryzysowego - jego stan ogólny jest dobry. Dla Państwa nie ma jakiegoś zagrożenia, proszę się nie martwić - uspokaja Falarczyk.

Zgodnie z wydanym oświadczeniem sprawami rodziny chorego zajmują się już służby opieki społecznej. Jest to czwarty pozytywnie zdiagnozowany w naszym powiecie przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2 i aktualnie jedyna hospitalizowana w związku z COVID-19 osoba. W Powiecie Polkowickim, w którym obecnie na kwarantannie znajduje się 137 osób, a nadzorem epidemicznym objętych jest 10 osób, dotychczas zmarła jedna osoba. W gminie Chocianów dzisiaj izolacją objętych jest 17 osób.
[KN]