Liczne procesy przegrane przez inicjatorów niedawnego referendum prawdopodobnie niczego nie nauczyły hejterów, którzy dalej brną w kłamstwa na temat funkcjonowania chocianowskiego samorządu. Wyjaśnić ich postanowili pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie.

O tym, że sądy i mieszkańcy nie dali się nabrać na kłamstwa opozycji pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie (czytaj: "Sąd nakazał im wycofać się z kłamstw", "Kulczyński: prawda zawsze się obroni", "Znamy wyniki referendum" oraz "Czy przy okazji zbierania podpisów dopuścili się nadużyć? Sprawdzi prokuratura"). To jednak nie robi wrażenia na hejterach, którzy nadal posługują się kłamstwem w swoich internetowych wpisach (zdjęcie poniżej).

- Kolejny już raz opozycja zakłamuje rzeczywistość. Tym razem okłamuje mieszkańców w zakresie zakupu gminnego traktora oraz sprzętu do budowy dróg. Warto zaznaczyć, że są to te same osoby, które stały za referendum i które również kłamały na temat podstaw organizacji referendum, co stwierdził kilkukrotnie Sąd Okręgowy w Legnicy w swoich wyrokach. Kolejne kłamstwa tworzą i powielają te same osoby - wyjaśniają urzędnicy magistratu w mediach społecznościowych. - Pragniemy Państwa uspokoić. Nowy Gminny traktor marki Massey Ferguson ma się dobrze, pracuje na rzecz naszej Gminy, a ostatnio brał udział w Traktor-Jada 2022 w Chocianowcu w barwach Team Chocianowiec - wyjaśniają kłamstwa opozycji publikując nagranie wideo z imprezy.

Jak podkreślają sami urzędnicy wszelkie pytania i wątpliwości warto weryfikować u źródła, czyli w urzędzie w Chocianowie. Nie warto także reagować na FakeNews oraz kłamstwa opozycji, które dotyczyły także remontów dróg.

- W niecałe 4 lata wyremontowano drogi: Środkową, Szprotawską, Jagodową, Pileckiego 15-19, drogę pożarowa na ul. Pileckiego, łącznik pomiędzy Ratuszową a Sportową, a ku końcowi zbliża się Sosnowa, trwa remont ulicy Wesołej i Armii Krajowej wraz z chodnikami i oświetleniem, już wkrótce rozpoczynamy remont drogi przez Chocianowiec - wyliczają swoje sukcesy pracownicy Urzędu Miasta i Gminy.
We wpisie nie zabrakło także wyremontowanych w tej kadencji chodników: przy ul. Kolonialnej, przy ul. Rtm. W. Pileckiego, przy rondzie im. W. Chomickiego, do budynków przy Rtm. W. Pileckiego 15-17, przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Brunowie, deptak pomiędzy Wesołą a Polną oraz pomiędzy Polną a 1 Maja, a także przy siłowni na ul. Trzebnickiej. To konsekwencja deklaracji złożonej przez Burmistrza, o czym pisaliśmy w artykule: "Kulczyński: Będziemy robili drogi".