Jak donosi najnowsze wydanie gazety Głos Regionu Chocianów "pierwszą głośną sprawę sądową w naszej gminie tej kadencji o dobre imię, wbrew pozwowi opozycyjnej radnej wygrał burmistrz Tomasz Kulczyński". Redakcja gazety sprawdziła konsekwencje tamtego wyroku.

Jak czytamy w chocianowskim periodyku "nie udało się pogrążyć politycznego przeciwnika, a jak się okazuje, nie udaje się teraz ponieść finansowych konsekwencji" decyzji o złożeniu pozwu. O komentarz w tej sprawie redakcja gazety poprosiła pełnomocnika burmistrza: „Wyrokiem z dnia 10 lutego 2020 r. Sąd Rejonowy w Lubinie uniewinnił Tomasza Kulczyńskiego, (burmistrza Chocianowa) oskarżonego przez Annę Pichałę (radną Rady Gminy Chocianów) o jej zniesławienie oraz znieważenie poprzez umieszczanie w internecie wpisów na portalu vcity".

"Nałożonego prawomocnym wyrokiem sądu zobowiązania do zwrotu kosztów procesu Anna Pichała do dnia dzisiejszego dobrowolnie nie wykonała"
Z artykułu możemy dowiedzieć się także, że "wyrok Sądu zobowiązuje Annę Pichałę jako stronę, która przegrała spór sądowy, do zwrotu niesłusznie oskarżonemu Tomaszowi Kulczyńskiemu, kosztów postępowania sądowego w wysokości 3.744,00 zł. Nałożonego prawomocnym wyrokiem sądu zobowiązania do zwrotu kosztów procesu Anna Pichała do dnia dzisiejszego dobrowolnie nie wykonała."

"Sąd Rejonowy w Lubinie uniewinnił Tomasza Kulczyńskiego, (burmistrza Chocianowa) oskarżonego przez Annę Pichałę (radną Rady Gminy Chocianów) o jej zniesławienie"
Właśnie dlatego w artykule na stronie 4 gazety "Kto mieczem wojuje od miecza ginie, a zarobi tylko komornik" pełnomocnik burmistrza wskazuje, że "w związku z powyższym został skierowany wniosek do właściwego miejscowo Komornika Sądowego celem wszczęcia postępowania egzekucyjnego w stosunku do radnej Anny Pichały i wyegzekwowania należności zasądzonej wyrokiem na rzecz Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego”.

Całą sprawę na początku lutego tego roku szeroko komentowaliśmy także na naszym portalu w artykułach: "Kulczyński uniewinniony! Pichała słono zapłaci za oskarżenia!" oraz "Komentarze po wyroku w głośnej sprawie Pichała vs Kulczyński (video)".
[KN]