- Nie tylko chocianowianie doceniają pomysł Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego o powrocie kolei do Chocianowa - taki wniosek można wyciągnąć słuchając wypowiedzi mieszkańców Przemkowa, którzy wypowiadali się do kamery lokalnej telewizji chocianow.tv. O co redaktorzy postanowili zapytać sąsiadów naszej gminy? (Wideo poniżej).

Koleje Dolnośląskie za sprawą dobrej współpracy i działań Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego już w przyszłym roku będą wozić pasażerów z Chocianowa do praktycznie wszystkich skomunikowanych trakcją kolejową miast Polski i Europy. Reportaż na ten temat przygotowała lokalna telewizja chocianow.tv.

- Postanowiliśmy zapytać także mieszkańców Przemkowa, oddalonego od naszej gminy o 17 kilometrów, czy będą korzystać z Kolei Dolnośląskich, które po ponad 20 latach będą wozić pasażerów do Chojnowa, Legnicy i Wrocławia, a stamtąd w najdalsze zakątki Polski i Europy - zapowiedzieli dziennikarze chocianow.tv.
Najważniejsze ustalenia w tej sprawie znajdziecie na naszym portalu klikając w tytuły artykułów: "Kulczyński: nierealne staje się faktem", "Koleją do Wrocławia w niewiele ponad godzinę", "Wiemy kto zrewitalizuje kolejową linię do Chocianowa", "Tędy pojadą pociągi Kolei Dolnośląskich", "Linia kolejowa do Chocianowa także w telewizji" oraz "Życzenia z okazji Dnia Kolejarza. Chocianowianie pracownikami kolei".

Najnowszy reportaż chocianow.tv do obejrzenia poniżej. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.