Bezpłatna komunikacja w gminie Chocianów funkcjonuje od początku roku szkolnego według nowego rozkładu jazdy. Głównym celem urzędników Ratusza było zapewnienie dojazdu do szkół wszystkich uczniów uczących się w szkołach gminnych, co udało się osiągnąć w zaledwie kilka dni. Reportaż na ten temat przygotowała lokalna telewizja www.chocianow.tv.

Temat bezpłatnej komunikacji na terenie naszej gminy w ostatnim czasie został bardzo upolityczniony. Jeszcze w poprzedniej kadencji dzisiejsza opozycja nie chciała nawet słuchać o tym pomyśle, uznając go za nietrafiony i nikomu niepotrzebny. Dzisiaj, po blisko dwóch latach funkcjonowania żółtych autobusów zdaje się nie pamiętać swojej niechęci do tego pomysłu. Wręcz przeciwnie, eskaluje żądania dotyczące większej ilości połączeń.

- Ja się bardzo cieszę z tego, że darmowa komunikacja jest w gminie potrzebna. Dostaję też, za to chciałbym serdecznie podziękować, listy, w których mieszkańcy dziękują, że ta komunikacja funkcjonuje - mówił dziennikarzom chocianow.tv, burmistrz Tomasz Kulczyński. - Ja pamiętam taki slogan wyborczy, gdzie jeden z kandydatów mówił, że darmowa komunikacja nie jest mieszkańcom potrzebna, bo mają samochody i są świetnie zorganizowani. No to niech opozycja dalej jeździ tymi samochodami, a ja wszystkich mieszkańców zapraszam do korzystania ze stale rozwijającej się darmowej komunikacji - zachęca włodarz gminy Chocianów.
Wśród zarzutów opozycji pojawiły się także wyssane z palca zarzuty o braku opieki nad uczniami w drodze do szkoły. Okazuje się jednak, że już od początku roku szkolnego młodzież jest odbierana z przystanków autobusowych i pod opieką wychowawców odprowadzana na zajęcia lekcyjne. Aby to sprawdzić reporterzy Chocianow.tv postanowili przejechać się wraz z uczniami linią 121, która dowozi dzieci do szkół podstawowych w Trzebnicach, Szklarach Dolnych i Chocianowie.

- Nie ma jeszcze kursu 6:40 na linii 121 przez Szklary, Brunów, Krzeczyn Mały, ale ta linia pojawi się, mam nadzieję z początkiem przyszłego miesiąca. Drobne korekty obecnych linii także będą miały miejsce, zależy nam na tym, aby dzieci nie czekały za długo na zajęcia, ale też z drugiej strony nie czekały po zajęciach na autobus - zdradza plany urzędników burmistrz Kulczyński.
Jak informują lokalne media, pracownicy burmistrza w odpowiedzi na apele mieszkańców przygotowują poprawiony rozkład jazdy. Wszystko po to, aby bezpłatna komunikacja służyła jak największej liczbie pasażerów. Do tego tematu z pewnością powrócimy. Co więcej znalazło się w reportażu lokalnej telewizji? Obejrzyjcie sami w materiale wideo poniżej.
[KN]