Dzisiaj zostały odnotowane co najmniej dwa przypadki kwarantanny w gminie Chocianów. Kwarantanna jest związana z epidemią koronawirusa. My sprawdzamy, co jest bezpośrednim powodem izolacji dwójki mieszkańców naszej gminy.

Do domowej izolacji można trafić na dwa sposoby. W pierwszym przypadku, gdy miało się bezpośredni kontakt z osobą, u której zdiagnozowano pandemicznego wirusa, w drugim gdy wróciło się zza granicy. Od niedzieli bowiem obowiązkowa, 14-dniowa kwarantanna przewidziana jest dla każdego, kto wróci do Polski.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w przypadku osób, które zostały objęte kwarantanną w Chocianowie chodzi o ten drugi przypadek. Oznacza to, że prawdopodobieństwo wystąpienia zachorowania u tych osób jest niższe niż w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami, u których wykryto wirusa. Odizolowani od świata będą przez co najmniej 14 dni.

Zdobywamy dla Państwa kolejne informacje w tej sprawie, jednak ze względu na poufność większości danych na chwilę obecną nie możemy przekazać więcej wiadomości. Do tematu z pewnością powrócimy.
[KN]