Przegląd piłkarskich wydarzeń weekendu standardowo zaczynamy od grającej w lidze okręgowej Stali Chocianów. Podopieczni Huberta Urbańskiego w minionej kolejce pojawili się w Koskowicach, gdzie podejmowali miejscowych Błękitnych. Na boiska wybiegli także piłkarze B-klasy, którzy reprezentowali drużyny: WTS Relaks Szklary Dolne, Arka Trzebnice, Kryształ Chocianowiec, Victoria Parchów oraz Stal II Chocianów.

W walce o mistrzostwo legnickiej grupy klasy okręgowej w pierwszej połowie Stalowcy strzelili swoim rywalom dwie bramki, tracąc przy tym jedną. Po przerwie oba zespoły podwoiły swój dorobek i mecz ostatecznie zakończył się wygraną gości 4:2. Oprócz samobójczego trafienia piłkarza Zrywu, bramki dla Stali zdobywali jeszcze A. Tomaszewski, F. Frankowski i R. Burda. Kolejny mecz zawodników z Chocianowa już jutro, 3 maja, kiedy to w zaległym spotkaniu podejmą na własnym boisku ekipę Górnika Lubin. Jak ustaliliśmy, mecz transmitować będzie lokalna telewizja chocianow.tv. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania na stadionie i przed ekranami Waszych urządzeń!

B-klasa walczyła o ważne punkty

Relację z meczów B-klasy rozpoczynamy od wyjazdowego spotkania Relaksu Szlary Górne, które mierzyły się z Iskrą Niedźwiedzice. Drużyna ze Szklar od kilku kolejek zmaga się z kontuzjami, dlatego na niedzielny wyjazd udali się zaledwie w dwunastoosobowym składzie.

- W pierwszym składzie wysyłamy tylko 6 podstawowych zawodników, a bramkarz Marcin Blicharski z konieczności zaczyna mecz na prawej stronie pomocy! Mimo tak potężnych braków kadrowych przeważamy w meczu. W 15' meczu koszmarnej kontuzji doznaje Łukasz Kuśmierek - diagnoza z pogotowia: »Uszczerbiona kość i złamany kłykieć górny« kontuzja bez udziału przeciwnika - najprawdopodobniej jest to koniec kariery piłkarskiej Łukasza - podsumowują pierwszy kwadrans spotkania działacze Relaksu w mediach społecznościowych. - Za Łukasza wchodzi Przemysław Pieniacki, a my modlimy się, aby nic więcej nikomu się nie stało. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:0, choć powinniśmy prowadzić - podsumowują pierwszą część spotkania.
W drugiej połowie zawodnicy WTS-u również mieli przewagę nad przeciwnikiem, którą wreszcie sfinalizowali upragnionym golem.

- Jedną z wielu naszych akcji, które powinny kończyć się golem - wykańcza szczęśliwie wprowadzony za kontuzjowanego Łukasza Kuśmierka - 16-sto letni Przemysław Pieniacki. Jest to jego pierwsza oficjalna bramka w klubie - winszują działacze ze Szklar. - Mimo kolejnych okazji nie udaje nam się podwyższyć wyniku - wygrywamy mecz wyjazdowy 0:1 - dodają z umiarkowanym zadowoleniem.
Za tydzień piłkarze Relaksu zmierzą się u siebie w derbach Gminy Chocianów z Arką Trzebnice, która w niedzielnej kolejce podtrzymała złą passę ulegając na własnym boisku 2:8 piłkarzom Chojnowianki II Chojnów. Punktów nie przywieźli także sąsiedzi z Chocianowca, którzy w Michowie ulegli piłkarzom miejscowego Płomienia 2:0. Lepiej poradzili sobie za to piłkarze rezerw Stali Chocianów, którzy w pojedynku ze Zrywem Stary Łom zremisowali 2:2. Trzy punkty ze spotkania z LZS-em Nowa Wieś Lubińska do Parchowa przywieźli zawodnicy tamtejszej Victorii.

- Victoria wygrywa derbowy mecz z rywalami LZS NOWA WIEŚ. Brawa dla wszystkich zawodników, z naszej strony, dziękujemy za miłe spotkanie i ciekawy mecz. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Tomek Pańczyszyn, Jakub Duszeńko, Kornel Duszeńko - przekazali działacze Victorii Parchów.
W tej klasie rozgrywkowej piłkarze wybiegną na murawy w najbliższą niedzielę, 7 maja o godzinie 11:00.