W ostatni dzień marca pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów ogłosili przetarg, pod koniec kwietnia Burmistrz Tomasz Kulczyński podpisał umowę z wykonawcą, a już dzisiaj na ulicach naszej gminy widać efekty montażu pierwszych lamp solarnych, na które włodarz pozyskał do budżetu gminy ponad milion złotych.

Jeszcze w 2018 roku w gminie Chocianów było niewiele ponad 30 lamp solarnych, zaś tylko w zaledwie 3 lata udało się tę liczbę podwoić. Przeczytacie o tym w naszych artykułach: "Podwoją liczbę lepszych lamp", "Energię ze słońca wykorzystują po zmroku" oraz "Aż 130 nowych lamp rozjaśni ulice w gminie". Obecnie trwa ich montaż, a w ustaleniu odpowiednich lokalizacji pomagają radni, którzy rozmawiali na ten temat z mieszkańcami.

Każdy z zainteresowanych Radnych przekazał wasze zgłoszenia ze swoich okręgów i wspólnie z Burmistrzem ustalili szczegóły montażu. Takie informacje pomogły w naszych działaniach w terenie - przekazali w mediach społecznościowych pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów pod koniec kwietnia. - Na pierwszy rzut ustaliliśmy lokalizację już 42 lamp. Ul. Krótka, Malinowa, Makowa tu Radny Marcin Ślipko na miejscu podzielił się swoimi uwagami co do montażu i lokalizacji montowanych lamp - dodali urzędnicy pod koniec kwietnia.
Jak dowiedzieliśmy się z wpisu lokalizacje kolejnych lamp również zostały wyznaczone. Tym razem w sprawę zaangażowany był radny Piotr Machoń, który wskazał miejsca w swoim okręgu wyborczym, a także na ul. Zielonej, Sportowej, Wiązowej, Daglezjowej, Lubińskiej i Chabrowej oraz Długiej.

Nie tylko w Chocianowie, lampy świecą także na wsiach

Nowe lampy solarne pojawiają się także w pozostałych miejscowościach naszej gminy. Pierwsze widoczne efekty zauważają już mieszkańcy Trzebnic i Chocianowca.

- Już moi znajomi i sąsiedzi z Chocianowca i Trzebnic dali mi znać, że świecą lampy, m.in. na przystankach i faktycznie będzie bezpieczniej. Należy podkreślić i powtarzać, że to wyłączna zasługa koalicyjnych radnych z Klubów Chocianów 2023 oraz PiS, którzy nie boją się współpracować z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim dla dobra nas wszystkich - komentuje radny Artur Wandycz. - Pewnie znajdą się tacy, którzy chcieliby sobie przypisać ten sukces, bo to niewątpliwie sukces, ale zdecydowanie sukces Burmistrza Kulczyńskiego i naszej z nim współpracy, która jest podstawą rozwoju i inwestycji w Gminie Chocianów od 2018 roku - dodaje radny Wandycz.
O postępach prac z pewnością przeczytacie Państwo na naszym portalu, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych najnowszych artykułów.