Budowa przychodni medycznej w Trzebnicach idzie pełną parą. Ten poczytny temat cieszył się w ostatnich tygodniach dużą popularnością. Dzisiaj pomimo trwającej epidemii wirusa SARS-CoV-2, inwestycja jest realizowana i możemy zaprezentować pierwsze zdjęcia, na których widać wybudowane ławy fundamentowe.

W obiekcie znajdować się będą gabinety: internistyczny, położnej i pielęgniarki środowiskowej, zabiegowy, stomatologiczny, szczepień i dzieci zdrowych
Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że na budowę przyszłej przychodni wjechał ciężki sprzęt. Później tym tematem zainteresowała się także Telewizja Regionalna, która w swoim materiale wideo zapytała o opinię mieszkańców. W tym tygodniu udało się wykonać ławę fundamentową (zdjęcia poniżej). Jest to konstrukcyjny element budynku, którego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego przenoszenia ciężaru budynku na grunt, jest to najniższa część fundamentu, na której opiera się budynek.

W tym tygodniu udało się wybudować ławę fundamentową (zdjęcia poniżej). Jest to konstrukcyjny element budynku
Przypomnijmy, że budową zajmuje się firma AS-BUD-PLUS z Brenna, która została wyłoniona w przetargu. W obiekcie znajdować się będą gabinety: internistyczny, położnej i pielęgniarki środowiskowej, zabiegowy, stomatologiczny, szczepień i dzieci zdrowych, a także rejestracja, pomieszczenia pomocnicze oraz kotłownia.
[KN]