- Gratulacje dla drużyny dziewcząt i chłopców klas V i VI za wysokie wyniki w zawodach powiatowych w czwórboju lekkoatletycznym - przekazali swoim uczniom wychowawcy Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie. To jednak nie koniec sukcesów, bowiem drużyna z chocianowskiej podstawówki awansowała także do wojewódzkiego finału Igrzysk Młodzieży. Sprawdzamy szczegóły!

Sportowe sukcesy młodzieży z naszej gminy zawsze napawają optymizmem. W tym roku drużyny dziewcząt i chłopców V i VI osiągnęły wysokie wyniki w zawodach powiatowych w czwórboju lekkoatletycznym.

Chłopcy zajęli I miejsce i awans do reprezentowania w zawodach wojewódzkich. Grupa dziewcząt zajęła II miejsce - przekazali wychowawcy z chocianowskiej podstawówki. - Najlepszym zawodnikiem wśród chłopców został Hubert Mrozowski z klasy VI a - dodali.
W drużynie dziewcząt znalazły się Julia Dedek, Kamelia Wireuszewska, Nikola Burdzy, Maja Zając oraz Laura Urban. Drużynę chłopców reprezentowali Hubert Mrozowski, Karol Siemianowicz, Antoni Hrynczyszyn, Piotr Horoszczak, Mateusz Marszałek, Marek Krajniak oraz Szymon Wasylik. Opiekunami drużyn są Bożena Sokołowska i Jarosław Mołodyński.

Sukcesów ciąg dalszy

To jednak nie koniec sukcesów na koncie uczniów Szkoły Podstawowej w Chocianowie. Reprezentanci naszej gminy odnieśli sukces także w powiatowych Igrzyskach Młodzieży w lekkiej atletyce, dzięki czemu wywalczyli awans do wojewódzkich finałów.

- Skład reprezentacji szkoły: Kruszyna Emilia, Macowicz Amelia, Jerzak Wiktoria, Sowińska Maja, Urban Klaudia, Siepak Julia, Gapska Laura, Mądraszek Ola, Pławiak Oliwia, Iglicki Jan, Tomanik Hubert, Rosa Oliwier, Teklik Wiktor, Borys Sygnat, Marcel Buchaniec, Konkel Kamil - wyliczyli wychowawcy. - Opiekunowie zespołu: P. Bożena Sokołowska i P. Ewa Kopczyńska - dodali w swoim wpisie w mediach społecznościowych.
Wszystkim sportowcom przesyłamy serdeczne gratulacje i trzymamy kciuki za świetne wyniki w dalszych etapach.