Pod koniec września z inicjatywy Tomasza Kulczyńskiego Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów, otwarto pierwszą lodówkę społeczną w Chocianowie.

Przeszklona witryna chłodnicza znajduje się przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej. Można do niej włożyć nadające się do spożycia jedzenie, którego mamy w nadmiarze. W pomieszczeniu można zostawić też m.in. ubrania nadające się do użytku lub artykuły dla dzieci. Mimo że dla niektórych pobranie jedzenia z lodówki być może okazuje się dosyć wstydliwą sytuacją, akcja cieszy się dużym powodzeniem wśród wszystkich mieszkańców Chocianowa i gminy. Do pomieszczenia coraz częściej darczyńcy zaglądają i zostawiają artykuły spożywcze, przychodzą też okoliczni sklepikarze, ponieważ na mocy ustawy polskiego parlamentu z sierpnia, nie mogą oni wyrzucać niesprzedanego jedzenia. W projekcie bierze udział wiele innych samorządów, co świadczy o popularności idei.

Dziś na oficjalnej stronie Ośrodka Pomocy Społecznej czytamy, że kolejnymi darczyńcami są pracownicy instytucji samorządowej, którzy zaopatrzyli społeczną lodówkę w najpotrzebniejsze produkty spożywcze w ramach wolontariatu.  

- Bardzo cieszą nas takie inicjatywy i zaangażowanie różnych grup społecznych - mówiła Honorata Szulc Kierownik OPS w Chocianowie.