Ten weekend minął piłkarzom z naszej gminy pod znakiem derbów. Z Arką Trzebnice zmierzyli się na własnym boisku piłkarze Kryształu Chocianowiec, zaś Stal II Chocianów u siebie podejmowali zawodnicy Victorii Parchów - oba spotkania skończyły się 3-bramkową przewagą zwycięzców. Wiele bramek mogliśmy obejrzeć także w Koźlicach, gdzie tamtejszy LZS podejmował Relaks Szklary Dolne. Z kolei punkty z Kochlic przywieźli piłkarze Stali Chocianów. Jak wygląda sytuacja naszych drużyn na 6 kolejek przed końcem sezonu?

Wszystkie spotkania ubiegłego weekendu rozegrane zostały w niedzielę, 5 maja. Zarówno w Chocianowcu, jak i Parchowie zawodnicy wybiegli na boisko o godzinie 11:00. W przypadku derbów Kryształu z Arką lepsi okazali się goście, którzy wybiegali na murawę w Chocianowcu z pozycji faworyta tego spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 0:3. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili za to gospodarze z Parchowa, którzy podejmowali u siebie drugą drużynę Stali Chocianów. W tym pojedynku również padły trzy gole, wszystkie dla drużyny gospodarzy.

Zła passa przerwana! Zdobywamy pierwsze punkty w tym roku kalendarzowym pokonując na naszym obiekcie Klub Sportowy "Stal" Chocianów! Wysokie posiadanie piłki, kontrola nad przebiegiem boiskowych zdarzeń oraz cierpliwość umożliwiły strzelenie rywalom trzech goli. Wszystkie trafienia miały miejsce w drugiej połowie. Bramki dla naszego zespołu strzelili: 77' Kuba Wozniakiewicz, 84' Jakub Rutkowski (rzut karny), 88' Tomasz Tarkiewicz. Niech to będzie początek serii zwycięstw naszej drużyny! Dziękujemy kibicom za liczne przybycie i doping - podsumowali niedzielne spotkanie działacze sportowi z Victorii Parchów. - Kolejny mecz zagramy już w niedzielę (12.05.2024) na wyjeździe z WTS Relaks Szklary Dolne. Do zobaczenia! - zaprosili na kolejne derby.
Relaks z kolei nie wspomina minionej kolejki z zadowoleniem, choć niewiele brakowało, aby podzielić się punktami z drużyną LZS-u Koźlice, którzy ostatecznie pokonali reprezentantów Szklar Dolnych 5:4.

Kibice, którzy postanowili obejrzeć ten mecz nie mogli narzekać na brak goli gdyż padło ich aż 9! Niestety w mecz wchodzimy słabiutko i można powiedzieć, że w tej chwili jest to nasz największy problem - tracimy bramkę, tracimy pewność siebie i gra wygląda jak wygląda. Masa błędów i brak koncentracji dziś sprawiły, że gospodarze rozstrzelali nas jak niemieccy oficerowie podczas okupacji. Przyparci do muru, udaje się nam jednak trafić raz do bramki rywali i tak o to po dobrej wrzutce z rzutu wolnego do bramki trafia Piotr Horyszko - podsumowali zawodnicy ze Szklar. - Po zmianie stron znów koszmar na początku i tracimy bramkę na 5:1... Kibice twierdzili, że jest już po meczu, ale gdy piłka w grze, wszystko jest możliwe - my o tym pamiętaliśmy a gospodarze zdaje się byli już myślami przy niedzielnym rosole i tak o to zaczęła się nasza pogoń. Najpierw do bramki gospodarzy trafia Fabian Danaj bezpośrednio z rzutu wolnego (poniżej nagranie) i mamy 5;2. Chwilę później na 5:3 trafia czarny koń naszej ekipy Jakub Pawlarczyk. Rozkręcamy się, mamy swoje akcje lecz niestety zbyt mało wykorzystujemy tych dogodnych sytuacji. W końcu na 5:4 trafia Łukasz Koreń po strzale z ok. 20 m prosto pod poprzeczkę. Niestety nic więcej nie udało się nam wpakować do siatki rywali i przegrywamy ten zacięty mecz wynikiem 5:4. Było blisko choćby 1 pkt, lecz w samej końcówce zabrakło skuteczności. LZS ucieka spod topora i inkasuje 3 pkt. - podsumowują działacze z Relaksu.
(dalsza część artykułu pod nagraniem)


Po tej kolejce w drugiej legnickiej grupie B-klasy liderem tabeli z 45. punktami są piłkarze Arki Trzebnice. Druga drużyna Stali Chocianów zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 29. punktów, tuż za nią, na 5. miejscu zawodnicy Victorii Parchów, którzy w tym sezonie zdobyli 21. punktów, zaś na 6. miejscu piłkarze Kryształu Chocianowiec z dorobkiem 19. punktów. Stawkę chocianowskich drużyn w tej lidze zamyka WTS Relaks Szklary Dolne, który zajmuje obecnie 7. lokatę z 14. punktami na koncie. W tej lidze kolejne spotkania już w niedzielę, 12 maja. Tu również będziemy podziwiać derbowe pojedynki. O godz. 11:00 na boisko Relaksu w Szklarach Dolnych wybiegną zawodnicy Victorii Parchów, zaś kibice spokojnie po tym pojedynku zdążą dojechać ścieżką rowerową do Chocianowa, gdzie o godz. 14:00 na murawie Stali II Chocianów o punkty zawalczą piłkarze Kryształu Chocianowiec. W tej kolejce swojej przewagi nad pozostałymi z pewnością nie zwiększą zawodnicy Arki Trzebnice, którzy będą pauzować, zgodnie z terminarzem rozgrywek.

Bardzo dobrze zakończył się także wyjazdowy pojedynek Stali Chocianów z Iskrą Kochlice. W niedzielę, 5 maja od godziny 17:00 przez kolejne 90 minut zawodnicy z Chocianowa wywalczyli ważne 3 punkty, a stało się to za sprawą strzelenia dwóch goli. Bramki dla Stali zdobyli Adam Tomaszewski oraz Fabian Kulbiński. Gospodarzom udało się w tym pojedynku strzelić tylko jedną bramkę, dlatego ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 1:2. Obecnie Stal po 24. spotkaniach zajmuje pewną 10. pozycję z dorobkiem 30. punktów. O kolejne powalczą jednak już w najbliższą sobotę, 11 maja o godzinie 16:00 na tutejszym stadionie, gdzie podejmą gorzej notowanych piłkarzy z Górnika Lubin. Wszystkich kibiców zachęcamy do aktywnego kibicowania naszym drużynom!