Dzisiaj w sieci pojawiło się nagranie, na którym Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński wraz z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy pakowali maseczki przeznaczone dla wszystkich seniorów. Jak zapowiedział burmistrz, już niebawem trafią do najstarszych mieszkańców miasta i gminy.
"W Chocianowie, maseczki zostaną rozdysponowane przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Na wsiach, proszę o kontakt z sołtysami, którzy będą wraz z wolontariuszami, roznosić dla Państwa maseczki."
O pomyśle, aby wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Chocianów, którzy ukończyli 60. rok życia pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Dzisiaj na swojej stronie, na jednym z portali społecznościowych Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński podzielił się z mieszkańcami informacją, że zamówione w chocianowskiej szwalni maseczki niebawem trafią do seniorów.

- Już niebawem, tak jak Państwu obiecałem maseczki trafią do wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Chocianów w wieku 60+ - zapowiedział burmistrz Tomasz Kulczyński. - W Chocianowie, maseczki zostaną rozdysponowane przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Na wsiach, proszę o kontakt z sołtysami, którzy będą wraz z wolontariuszami, roznosić dla Państwa maseczki. Serdecznie dziękuję wszystkim sołtysom z Naszej Gminy za pomoc. Życzę Państwu zdrowia, spokoju i wytrwałości w tym trudnym czasie - dodał włodarz.

"Maseczki przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Do prania w gorącej wodzie (najlepiej w temperaturze 60-80 stopni Celsjusza) nie należy dodawać detergentów, a po praniu należy maseczkę wyprasować"

Maseczki pakowali dzisiaj wraz z burmistrzem pracownicy tutejszego magistratu. W samym mieście ich kolportażem zajmą się pracownicy tutejszego OPS-u, natomiast na wsiach do najstarszych mieszkańców dotrą za pośrednictwem sołtysów i wolontariuszy. Do maseczki będzie dołączona także instrukcja obsługi - ważne informacje dotyczące jej używania. Maseczki przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Oznacza to, że nie tylko można, ale nawet trzeba je prać - także przed pierwszym użyciem. Do prania w gorącej wodzie (najlepiej w temperaturze 60-80 stopni Celsjusza) nie należy dodawać detergentów, a po praniu należy maseczkę wyprasować.
[KN]