Chocianowski magistrat kupi maseczki dla najstarszych mieszkańców. Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo epidemiologiczne związane z panoszącym się po Europie, a także i w Polsce wirusem SARS-CoV-2.

Urząd Miasta i Gminy Chocianów jako pierwszy w naszym powiecie postanowił decyzją burmistrza Tomasza Kulczyńskiego dokonać zakupu maseczek wielokrotnego użytku dla osób, które ukończyły 60. rok życia i są mieszkańcami naszej gminy.

- W związku z sugestiami mieszkańców podjąłem decyzję, że zakupione zostaną maseczki wielokrotnego użytku dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i gminy powyżej 60. roku życiainformuje Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński - zdrowie i bezpieczeństwo naszych seniorów, będących przecież w grupie podwyższonego ryzyka, jest dla mnie bardzo ważne.

W wyniku tej decyzji wsparcie otrzymają także chocianowskie miejsca pracy, bowiem maseczki uszyte zostaną w tutejszej szwalni Q6. Burmistrz zaznacza także, że na bieżąco analizuje sytuację rozprzestrzeniania się trwającej epidemii koronowirusa w Polsce i naszym regionie i zrobi "absolutnie wszystko żeby w sposób najbardziej możliwy zminimalizować ryzyko zarażenia".

- Proszę pamiętać, że zawsze jestem do Państwa dyspozycji. Życzę zdrowia i wszystkiego dobrego w tym trudnym dla nas wszystkich czasie - dodaje burmistrz.

Rozdysponowaniem maseczek zainteresowanym mieszkańcom zajmie się Ośrodek Pomocy Społecznej w Chocianowie. O terminie zgłaszania się do MOPS-u będziemy informować w następnych artykułach.
[KN]