W ubiegłym tygodniu zapowiadaliśmy, że w najbliższym czasie Tomasz Kulczyński wraz ze swoimi radnymi planuje rozdać mieszkańcom Chocianowa 2000 maseczek, 2000 rękawic nitrylowych i 100 przyłbic ochronnych. Dziś rano na jednym z portali społecznościowych burmistrz naszego miasta i gminy podziękował mieszkańcom za powodzenie tej akcji.

Epidemia koronawirusa zbiera żniwo także w naszym powiecie, dotychczas spośród chorych jedna osoba nie żyje, a zarażone wirusem SARS-CoV-2 zostały trzy osoby - to mieszkańcy Polkowic i Grębocic. Na tym obszarze objętych kwarantanną są obecnie 184 osoby, w tym 45 w naszej gminie. Liczba osób izolowanych w Chocianowie maleje, dotychczas nie odnotowano u nas także zachorowania na COVID-19.

Aby wzmocnić ochronę mieszkańców burmistrz Tomasz Kulczyński wraz z rajcami ze swojego klubu radnych, Arturem Wandyczem, Marcinem Ślipko, Pawłem Kisielem, Pawłem Bujakiem, Andrzejem Kuśmierczykiem, Henrykiem Osolińskim i Piotrem Wandyczem postanowił rozdać 2000 maseczek, 2000 rękawic nitrylowych i 100 przyłbic ochronnych.

- Bardzo Serdecznie dziękuję za Państwa miłe słowa i gesty wsparcia - podsumował na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz Tomasz Kulczyński.

Burmistrz zamieścił w Internecie także zdjęcia z wczorajszej akcji rozdawania asortymentu niezbędnego do walki z koronawirusem. Wszystko kupione zostało z prywatnych pieniędzy wolontariuszy. Internauci w komentarzach wyliczyli, że pomoc musiała kosztować ponad 16 tysięcy złotych.

- Nie będę komentował kwestii finansowych - ucina Artur Wandycz, szef klubu radnych "Tomasz Kulczyński 2018" - robimy to, bo trzeba pomóc, gdy czasy są trudne, a nie żeby się chwalić.

Obiecane maseczki, rękawice i przyłbice rozdane zostały na terenie gminy w tutejszych instytucjach, sklepach, a także przechodniom, którzy wybrali się na niezbędne zakupy.

- Drodzy Państwo, pamiętajcie: zdrowie jest najważniejsze - podkreślił burmistrz Tomasz Kulczyński - dbajcie proszę o siebie w tym trudnym dla wszystkich czasie i na tyle ile jest to możliwe zostańcie w domach - dodał włodarz.
[KN]