W ubiegły poniedziałek uczniowie Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie odwiedzili Płomykarnik. W menu było nie tylko pyszne jedzenie.

Matematyka inaczej, czyli wizyta uczniów chocianowskiej podstawówki w Płomykarniku. To tam w ubiegły poniedziałek, 16 stycznia postanowili zgłębiać królową nauk. Zajęcia realizowane są w ramach rozwijania kompetencji kluczowych i niwelowania negatywnych skutków COVID-19 we wszystkich szkołach podstawowych naszej gminy.

I oto nasze kolejne zajęcia z projektu - w terenie, w restauracji Płomykarnik, czyli matematyka nie tylko w szkolnej ławce. Cieszę się z tak wielkiego zainteresowania uczniów, którzy łącząc naukę z zabawą i jedzonkiem uczą się współpracy w grupie i wzajemnej życzliwości wobec siebie - przekazała Krystyna Dedek, nauczycielka matematyki. - Fajnie jest obserwować uśmiechniętych uczniów podczas rozwiązywania zadań matematycznych. To bardzo miłe, kiedy rozstając się słyszę od uczniów następujące słowa: kiedy będą następne takie zajęcia... Dziękuję i pozdrawiam wszystkich uczestników zajęć... Dziękuję pracownikom restauracji PŁOMYKARNIK za życzliwość i ciepłe przyjęcie - dodała nauczycielka w mediach społecznościowych szkoły.
W opublikowanym poście znajdujemy również mnóstwo zdjęć, na których widać jak wyglądało świetne poniedziałkowe połączenie nauki i przyjemności.