Na początku czerwca otrzymali zgłoszenie o niedrożnej kanalizacji w ul. Kościuszki i od razu wzięli się do zweryfikowania powodów awarii. Ekipa Zakładu Usług Komunalnych i Transportu Publicznego szybko wyjaśniła okoliczności zdarzenia i wystosowała ważny apel do mieszkańców!

O tym, że pracownicy ZUKiTP-u na bieżąco realizują zadania związane z gospodarką wodną, kanalizacyjną, a także usuwają awarie nie trzeba nikogo przekonywać. Pisaliśmy o tym na łamach naszego portalu wielokrotnie (czytaj: "Kolejny etap budowy kanalizacji rozpoczęty", "Niewidoczne dla oka, naprawione dla mieszkańców" oraz "Ocenili higienę filtra wody w Chocianowie"). Tym razem ich "łupem" padły rzeczy, których nikt nie powinien spodziewać się w kanalizacji.

- W wyniki naszej interwencji stwierdzono, iż niedrożność kanalizacji spowodowana była przez dużą ilość folii z materiałów budowlanych. Trudno jest nam uzasadnić w jaki sposób oraz w jakim celu takie rzeczy zostały wyrzucone do sieci kanalizacyjnej - przekazali pracownicy ZUKiTP w Chocianowie. - Przestrzegamy zatem przed takimi praktykami, po raz kolejny informujemy, iż sieć kanalizacji sanitarnej to nie śmietnik!!! Szanujmy swoją pracę i nasze wspólne dobro - zaapelowali przy okazji do wszystkich mieszkańców.
My również zwracamy się z apelem do użytkowników kanalizacji, która nie służy do wyrzucania śmieci, a już tym bardziej odpadów poremontowych: Dbajmy o nasze wspólne dobro, bo celem jest służyło wszystkim, a nie nikomu.