Michał Rado (radny sejmiku z list Bezpartyjnych Samorządowców) został wybrany Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego. W Chocianowie mieszkańcy mogą kojarzyć go ze wsparcia jednej z najważniejszych inwestycji ostatnich 30 lat.

Wczoraj radni z list Bezpartyjnych Samorządowców (Cezary Przybylski, Tymoteusz Myrda i Michał Rado) wspólnie z radnymi z list PSL (Pawłem Gancarzem i Kamilem Barczykiem) poinformowali o utworzeniu nowego klubu radnych. Po tym jak informacja obiegła świat oczywistym się stało, że bez nowego klubu nie będzie większościowej koalicji w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Tym samym kolejny już raz Bezpartyjni Samorządowcy zdecydowali o kształcie większości, jaka przez kolejne 5 lat będzie dbać o rozwój Województwa Dolnośląskiego.

Dziś zapadły decyzje

W ciągu dnia Platforma Obywatelska usiłowała przeforsować swojego kandydata, Posła Michała Jarosa. Ten jednak nie uzyskał nawet poparcia wszystkich piętnastu członków klubu PO, bowiem głos na niego oddało zaledwie 12. radnych, co oznacza, że nawet we własnych strukturach (jest szefem dolnośląskiej Platformy) nie przypadł wszystkim do gustu. Po kilku przerwach radni wrócili do głosowania - tym razem nad kandydaturą zgłoszoną przez klub, w skład którego wchodzą radni wybrani z list Bezpartyjnych Samorządowców. Samo głosowanie przebiegło po ich myśli. Marszałkiem, stosunkiem głosów 28:6 został Paweł Gancarz.

Nowy Marszałek do współpracy w zarządzie, na stanowisko Wicemarszałka zaproponował m.in. Michała Rado (na zdjęciu głównym z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim oraz radnymi Piotrem Wandyczem, Arturem Wandyczem i Marcinem Ślipko), dotychczasowego szefa Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, która wsparła w poprzedniej kadencji budowę ścieżki rowerowej z Chocianowa do Lubina. Michał Rado nie miał problemów i w głosowaniu stosunkiem 30 za do 5 przeciw został wybrany Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego.

Oprócz niego w zarządzie znaleźli się także: Wojciech Bochnak, Jarosław Rabczenko oraz Natalia Gołąb. Nowy skład zarządu daje gwarancje kontynuacji dotychczasowej polityki regionalnej, co napawa optymizmem w kontekście zaplanowanych inwestycji, także w gminie Chocianów.