Czy właśnie jesteśmy świadkami narodzin nowej nadziei dla mieszkańców osiedla Wesoła? To właśnie tam mieszkańcy przejmują inicjatywę za radnego. Tak przynajmniej wynika z nowego programu lokalnej telewizji chocianow.tv p.t. "Moim zdaniem", w którym zapytane osoby mają mówić, co myślą na konkretny temat. We wczorajszym odcinku wypowiedział się znany w Chocianowie Czesław Smyk (wideo poniżej).

O tym, że mieszkańcy osiedla Wesoła mogą nie być zadowoleni ze skuteczności swojego radnego, pisaliśmy na naszym portalu już wielokrotnie. Nasze publikacje znajdziecie między innymi w tytułach: "Radny podkablował bazar - handlarze zostali bez prądu", "Cudze sukcesy na koncie radnego", "Wojewoda odesłał walentynkę Piecha", "Przypisywania sukcesów ciąg dalszy", "Donosiciel po raz kolejny w akcji" oraz "Opozycja nie kiwnęła palcem". Od ostatnich wyborów samorządowych za chwilę miną 3 lata, co oznacza, że tamtejszy radny swoją funkcję pełni już blisko 7 lat. Co w tym czasie udało mu się osiągnąć? Niebezpośrednio możemy się tego dowiedzieć z wypowiedzi bohatera nowego programu lokalnej telewizji.

- Dlaczego znajduję się w tym miejscu i chcę coś powiedzieć? Zaczyna mnie boleć to, co się wokół nas dzieje, ponieważ jesteśmy wspólnotą, mamy potrzeby w zakresie naprawy drogi czy postawienia jakiegoś placu zabaw dla dzieci - mówi na nagraniu Czesław Smyk, przewodniczący Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Armii Krajowej 6-12 w Chocianowie. - Doszedłem do wniosku, że muszę podjąć pewne działania, które wynikają też z mojego doświadczenia w działaniu w samorządzie - dodał Czesław Smyk.
W latach 2002 - 2006 Czesław Smyk był radnym Rady Miejskiej w Chocianowie, zaś wcześniej, w latach 1998 - 2001 był zastępcą Burmistrza. To właśnie zdobyte wówczas doświadczenie chciałby wykorzystać w pracy dla ludzi, którzy powołali go do zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Armii Krajowej 6 - 12. Przypomnijmy, że wspomniana wspólnota znajduje się na osiedlu Wesoła, gdzie radnym, choć ze słów mieszkańca tego osiedla wynika, że raczej bezradnym jest Piotr Piech.

- Patrzę jak dzieci grają w piłkę między klatkami, bo nie mają za bardzo gdzie się przemieszczać ze swoimi potrzebami w zakresie sportu - wymienia na nagraniu Czesław Smyk, mieszkaniec osiedla Wesoła. - Istotną rzeczą jest tutaj znaleźć porozumienie z Panem Burmistrzem na niwie współpracy naszej wspólnoty i szczególnie dla potrzeb tego terenu, który leży mi na sercu - dodaje Czesław Smyk.
Co ciekawe w czasie, w którym swoją premierę miał nadawany przez lokalną telewizję w mediach społecznościowych program "Moim zdaniem", w którym mieszkaniec Chocianowa punktował niedociągnięcia swojego radnego, sam radny z tamtego okręgu Piotr Piech zajęty był publikacją wpisu o wyborach uzupełniających w dwóch innych niż jego okręgach wyborczych. To jednak symptomatyczne, że zamiast podejmować działania na rzecz swoich wyborców zajął się kontestowaniem potencjalnych radnych, obok których możliwe, że przyjdzie mu siedzieć po wyborach uzupełniających z 12 września.

Cała wypowiedź Czesława Smyka w programie "Moim zdaniem" na antenie lokalnej telewizji chocianow.tv (wideo także poniżej). Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.