Znamy harmonogram dyżurów radnych Rady Miejskiej w Chocianowie, który obowiązywać będzie do końca sierpnia. Kiedy mieszkańcy będą mogli podejść do swoich przedstawicieli, aby przekazać sprawy, z którymi ich zdaniem powinni poradzić sobie miejscy rajcy?

Głównie w czwartki oraz środy, zawsze w godzinach od 16:00 do 17:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów urzędować będzie radny, który przyjmie wszystkie zgłoszenia mieszkańców na temat funkcjonowania gminy. Po tych konsultacjach każdy radny będzie mógł zająć się sprawami mieszkańców.

- Jak wiadomo radni wybrani przez mieszkańców, są dla mieszkańców. Występują w ich interesie i to oni w pierwszej kolejności muszą interweniować w tych sprawach, dlatego oczywistym jest ustalenie harmonogramu radnych - tłumaczy pełnomocnik Burmistrza ds. mieszkańców, Katarzyna Kulczyńska. - Serdecznie z tego miejsca zapraszam wszystkich, którzy mają różne pomysły i propozycje, ale także tych, którzy uważają, że mają miejsca zdarzenia i sytuacje, które należy zgłosić, naprawić, poprawić, i którym radni muszą się przyjrzeć - dodaje.
Pierwszy dyżur, już w najbliższy czwartek, 23 maja o godzinie 16:00 rozpocznie Przewodniczący Rady Ryszard Bartosz. Niespełna tydzień później, bowiem w środę, 29 maja z mieszkańcami spotka się Ewa Gołębiewska. W czerwcu mieszkańców przyjmą Jerzy Bałecki (czwartek, 6 czerwca), Rafał Fienger (czwartek, 13 czerwca), Marcin Hoć (środa, 19 czerwca) oraz Anna Horoszczak (czwartek, 27 czerwca). W lipcu spotkania organizowane będą wyłącznie w czwartki. Z mieszkańcami spotkają się: 4 lipca Krzysztof Kowalczyk, 11 lipca Andrzej Kuśmierczyk, 18 lipca Piotr Machoń i 25 lipca Henryk Osoliński. Ostatnim miesiącem w opublikowanym harmonogramie jest sierpień. W ostatnim miesiącu wakacji będzie aż 5 spotkań: 1 sierpnia (czwartek) - Marcin Ślipko, 8 sierpnia (czwartek) - Czesław Smyk, 14 sierpnia (środa) - Paweł Sarżyński, 22 sierpnia (czwartek) - Monika Podziewska i 29 sierpnia (czwartek) - Artur Wandycz. Spotkania odbywać się będą w sali 4a Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie przy ulicy Ratuszowej 10. Poniżej publikujemy dokładny ich harmonogram.