Dzięki współpracy Stowarzyszenia Aktywna Wieś Trzebnice, radnego Piotra Wandycza, Sołtysa i Rady Sołeckiej, strażaków ochotników z Trzebnic, a także pozostałych ludzi dobrej woli Święty Mikołaj rozdał prezenty w Trzebnicach. Z kolei do Chocianowca brodacza z Laponii zaprosili radny Artur Wandycz, sołtys Krzysztof Zdobych wraz radą sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich z Chocianowca. Największą frajdę mieli jednak najmłodsi mieszkańcy tych miejscowości i ich rodzice, co obejrzycie w naszej galerii zdjęć i materiale filmowym przygotowanym przez lokalną telewizję chocianow.tv (do obejrzenia pod artykułem).

To będzie niezapomniany dzień dla wszystkich dzieciaków z Trzebnic i Chocianowca. To właśnie tam zagościł dzisiaj najprawdziwszy Święty Mikołaj, który rozdał paczki z prezentami. Powiedzieć, że wyglądało to wspaniale, to nie powiedzieć nic, dlatego mamy dla Was obszerną galerię zdjęć oraz materiał filmowy przygotowany przez lokalną telewizję chocianow.tv (zapraszamy do oglądania poniżej).

To był udany dzień. Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim organizatorom: członkom stowarzyszenia Aktywna wieś Trzebnice, Agacie, Bogdanowi, Alinie, Reginie, Ani, Mariuszowi, Staszkowi i Łukaszowi. Oprócz tego, jak zawsze, na wysokości zadania stanęła Ochotnicza Straż Pożarna, która robiła za obstawę, z wyśmienitym przystrojeniem wozu strażackiego - wymienia współorganizator akcji, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wandycz. - Nie możemy także zapomnieć o dziewczętach z MDP, które wcieliły się w postaci świątecznych minionków oraz sołtysie i radzie sołeckiej. Szczególne podziękowania dla sponsorów, czyli właścicieli firm Hodrol i Agro z Żabic, Klubu strzeleckiego Glauberyt, zawodników Arki Trzebnice i oczywiście Pani Marii za wsparcie finansowe - dodaje Piotr Wandycz, który wcielił się dzisiaj w rolę Świętego Mikołaja.
Przypomnijmy, że w Polsce Mikołajki obchodzone są tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry. Wtedy też na Rynku w Chocianowie od godziny 16:00 brodacz z Laponii będzie rozdawał prezenty najmłodszym (czytaj na stronie: "Około pół tysiąca choinek i prezentów za darmo dla chocianowian"). Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia poniżej. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.