- Mamy to! Umowa na przebudowę ulicy - tym razem Sosnowej w Chocianowie, wraz z budową chodników oraz przebudową oświetlenia -została podpisana!! - przekazał na początku tego tygodnia w mediach społecznościowych Burmistrz Tomasz Kulczyński. To kolejna inwestycja, na którą od lat czekali mieszkańcy, a która będzie zrealizowana dzięki dofinansowaniu kwotą ponad 1,8 miliona złotych. Było to możliwe dzięki współpracy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego i radnego Marcina Ślipko z ministrem Krzysztofem Kubów.

O tym, że ulica Sosnowa w Chocianowie wymagała remontu nie trzeba było przekonywać nikogo, a już zwłaszcza mieszkańców osiedla Zacisze. Doniesienia w tej sprawie znajdziecie także na naszym portalu klikając w link: "Rząd współfinansuje ulicę Sosnową".


Naszą gminę odwiedził Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Krzysztof Kubów. Jego wizyta związana była z przekazaniem Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu kolejnych dobrych wieści na temat inwestycji, tym razem w okręgu radnego Marcina Ślipko - pisaliśmy wówczas. - Chodzi o następną dotację, tym razem w kwocie ponad miliona ośmiuset tysięcy (1.800.000) złotych pozyskanych z rządowego funduszu rozwoju dróg. To kolejny sukces współpracy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, który przekuwa się w realizację najważniejszych potrzeb mieszkańców naszej gminy - zauważyliśmy.
W tym tygodniu pojawiły się kolejne dobre informacje związane z realizacją tej inwestycji, bowiem we wtorek Burmistrz Tomasz Kulczyński poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o umowie podpisanej przez pracowników magistratu z firmą, która zrealizuje to zadanie.

- To wspaniała wiadomość, bo już w pierwszym tygodniu czerwca rozpoczną się tam roboty drogowe, tak jak obecnie na ulicy Wesołej i Armii Krajowej. Warto przypomnieć, że dzięki współpracy z Panem Krzysztofem Kubów, Sekretarzem Stanu KPRM pozyskałem na ten cel aż: 1.803.681,60 zł za co serdecznie Dziękuję - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Cieszę się, że kolejny już raz będę mógł dzięki współpracy zrealizować ważną dla Państwa obietnicę. To widoczny przykład kiedy pozyskane przeze mnie pieniądze na inwestycje "wychodzą na ulice" i polepszą Państwu standard życia w naszej Gminie. Z góry przepraszam za utrudnienia podczas tej inwestycji i proszę o wyrozumiałość - dodał włodarz Chocianowa.
Na internetowy wpis odpowiedział także minister Krzysztof Kubów, który nie kryje zadowolenia z udanej współpracy z szefem chocianowskiego samorządu. To właśnie współpraca na wielu szczeblach jest kluczem do rozwoju Chocianowa, a Burmistrz Kulczyński ewidentnie umie budować dobre relacje z korzyścią dla mieszkańców.

- Gratulacje za sprawne przeprocedowanie. Jestem przekonany ze inwestycja będzie dobrze służyć mieszkańcom - przekazał minister Krzysztof Kubów.
To kolejna już inwestycja finansowana z rządowych środków. Warto przypomnieć, że wśród nich w naszej gminie odzwierciedlenie znalazły już m.in.: budowa przychodni medycznej, budowa trzech świetlic wiejskichremonty chodników przy ulicach Pileckiego, Kolonialnej i Sybiraków, remont ulic Armii Krajowej i Wesołej, darmowy Internet bezprzewodowy, czy Cyfrowa Gmina.