Ogromny sukces dziewcząt z Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebnic w IX Wojewódzkich Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się w Chojnowie. W ubiegłą niedzielę, 20 czerwca po raz kolejny okazały się najlepsze spośród dolnośląskich drużyn.

Niedzielne zwycięstwo Aleksandry Wyrwas, Patrycji Dawiec, Estery Cymer, Mai Śliwińskiej, Oliwii Dawiec, Zuzanny Zapotocznej, Alicji Wyrwas, Zuzanny Tomczak, Klaudii Krakowskiej i Nikoli Kirysz to także ogromny sukces ich trenerów: Patrycji Majochy. Wanesy Wolanin, Ryszarda Baryluka, Daniela Pilichowskiego i Marcela Leśniaka.

- Chciałbym naszym dziewczętom z OSP Trzebnice, a także ich trenerom złożyć serdeczne gratulacje za trud i wysiłek, jaki włożyli w przygotowania do tych zawodów i za ten sukces, który odniosły na obiektach sportowych Chojnowianki - gratuluje Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński. - Jestem z Was dumny i mam nadzieję, że Wasze umiejętności zaowocują niebawem w zmaganiach ogólnopolskich, na których będziecie reprezentować nie tylko naszą gminę, ale także całe województwo dolnośląskie. Wiem także, że zdobyty warsztat pomoże Wam w przyszłości w pracy strażackiej, co napawa optymizmem - dodał włodarz Chocianowa.
Rywalizacja odbywała się według regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach sztafety pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego. Sukces jest tym większy, że oprócz standardowych konkurencji, zawodniczki musiały zmagać się jeszcze z upalną pogodą.

- Na przygotowania mieliśmy 3 tygodnie, treningi odbywały się codziennie po półtorej godziny. Wyjeżdżaliśmy również na bieżnie do Chojnowa, by zapoznać się z obiektem, by osiągnąć jak najlepszy wynik - komentuje trener Ryszard Baryluk. - Osiągnęliśmy swój cel, bo obroniliśmy tytuł mistrza województwa dolnośląskiego z bardzo wysokimi wynikami, plasującymi nas w samej czołówce w kraju. Myślę, że mamy szansę na podium podczas mistrzostw Polski - dodaje trener Baryluk.
Teraz przed drużyną dwa tygodnie odpoczynku, a potem powrót do ciężkich treningów na bieżni. Wszystko po to, aby spełnić postawiony sobie cel i walczyć o najlepsze miejsce podczas mistrzostw Polski, które 27. - 29. sierpnia odbędą się w Koninie. Co istotne, będą to także ogólnopolskie eliminacje do Olimpiady Strażackiej CTIF, które zaplanowane zostały w Słowenii na lipiec przyszłego roku.

- Kolejny raz młodzieżowa drużyna pożarnicza dziewcząt z Trzebnic udowadnia swoje najlepsze przygotowanie i wygrywa wojewódzkie zawody strażackie. Nie spodziewałem się innego wyniku, bo wiem, jak ciężko pracowały na ten sukces - komentuje Piotr Wandycz, radny Rady Miejskiej w Chocianowie. - Gratuluję dziewczętom i trenerom. To Wasza wspólna praca, dzięki której o naszych Trzebnicach, o naszej gminie Chocianów znów będzie głośno na arenie ogólnopolskiej. Powodzenia! - dodaje Piotr Wandycz.
My również gratulujemy tego sukcesu i mamy nadzieję, że pod koniec sierpnia będziemy mogli wspólnie z dziewczętami z Trzebnic świętować ogólnopolski sukces.