- Młotek działa nie tylko w męskich rękach, a z kobiecą intuicją potrafi stać się narzędziem artysty - przekazali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie. Tutejsze seniorki podjęły się nie lada wyzwania. Jak oceniacie efekty ich prac?

String Art najprościej przetłumaczyć jako sztukę sznurka lub nici. Aby rozpocząć przygodę z tą formą wystarczą deska, gwoździe i nici. Jak dowiedziały się chocianowskie seniorki, w tej technice malujemy obrazy bez użycia farb, za to z ogromną dawką wyobraźni. String Art wywodzi się z tzw. haftu matematycznego, a w Polsce znany jest od wielu lat, systematycznie zyskując na popularności.

Nasze seniorki oddały się w całości STRING ART, czyli "sztuce sznurka", która polega na umiejętnym wykorzystaniu kolorowych sznurków lub nici rozciągniętych między punktami, aby stworzyć prawdziwe dzieło sztuki - wyjaśniają pracownicy chocianowskiego OPS-u.
W sieci znaleźliśmy także nagranie, na którym widać, jak sumiennie i w skupieniu chocianowskie seniorki przykładają się do stworzenia prawdziwych arcydzieł.Poniżej także efekty prac uwidocznione na fotografiach.