- Niegroźna zima, która towarzyszyła nam do połowy stycznia 2023 roku ułatwiła przebieg rewitalizacji tego terenu - poinformowali dziennikarze chocianow.tv. Chodzi o inwestycję na Fabrycznej, realizowanej dzięki współpracy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z radnym Henrykiem Osolińskim z Klubu Radnych Chocianów 2023. Cał reportaż pod tym artkułem.

Najnowszymi zdjęciami z realizacji tej inwestycji Burmistrz Tomasz Kulczyński podzielił się z mieszkańcami w swoim wczorajszym (wtorek, 17 stycznia) wpisie w mediach społecznościowych (zdjęcia pod reportażem). Całość znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/PrawdziwyBurmistrzChocianowa.

- Realizujemy obietnice. Super, mam ogromną przyjemność zmieniać dla Was Kochani kolejne osiedle- prace na osiedlu przy ul. Fabrycznej trwają. W tym obszarze każdy znajdzie coś dla siebie. Zależało mi, aby rozwinąć te wnętrza wg zgłaszanych potrzeb, i tak: dla seniorów robię strefę wypoczynku z fontanną, dla najmłodszych robię plac zabaw, dla mieszkańców robię nowe miejsca parkingowe, których wg zgłoszeń bardzo tam brakowało - poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Uprzedzając pytania - pamiętam rozmowy i deklaracje ad remont głównej drogi "pod garażami" - wierzę w to, że będzie to kolejny etap. Cieszę się, że kolejny obszar w Chocianowie objęty jest inwestycjami i zmienia się na lepsze dla Was - już w tej kadencji - podkreślił włodarz naszej gminy.
Jak zauważyli dziennikarze lokalnej telewizji, mieszkańcy już nie mogą się doczekać zakończenia inwestycji. To właśnie tutaj stanął nowy plac zabaw. Będzie także strefa relaksu z fontanną.

- Bardzo się cieszę, że mimo zimy prace posuwają się dobrze, a z tego co twierdzą mieszkańcy: bardzo dobrze. Mieszkańcy nie mogą doczekać się już kiedy inwestycje się zakończą, ale lada chwila przyjdzie czas, przyjdzie wiosna, że będą mogli usiąść przy placu zabaw z wnukami, czy usiąść przy fontannie - mówił na antenie lokalnej telewizji radny z tamtego okręgu, Henryk Osoliński. - Chciałbym bardzo podziękować Burmistrzowi za wspaniałą współpracę przy tej inwestycji i wielu innych, która układa się naprawdę wspaniale - podkreślił Henryk Osoliński z Klubu Radnych Chocianów 2023.
Jak potwierdzili reporterzy chocianow.tv, inwestycja możliwa jest dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w kwocie blisko ćwierć miliona złotych. Pisaliśmy o tym w artykule: "Ruszają z remontem Fabrycznej".

- To kolejne w tej kadencji osiedle, które zyskuje dzięki zaufaniu, jakim mieszkańcy Chocianowa obdarzyli Burmistrza Kulczyńskiego w poprzednich wyborach samorządowych - podkreślili twórcy reportażu.
Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej.