Policjantka Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w czasie wolnym od służby ujęła nietrzeźwego kierowcę toyoty. 44-latek, który został zatrzymany na terenie Chojnowa, miał w organizmie blisko półtora promila alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy i teraz przyjdzie mu odpowiedzieć za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W minioną niedzielę w godzinach wieczornych policjantka z Polkowic będąc w czasie wolnym od służby ujęła nietrzeźwego kierowcę, który poruszał się osobową toyotą po chojnowskich ulicach. 44-letni mieszkaniec Chojnowa swoim zachowaniem za kierownicą i niepewną jazdą wzbudził zaniepokojenie u funkcjonariuszki, która kierując swoim prywatnym samochodem, podążyła jego śladem.

- Kiedy mężczyzna zatrzymał swój pojazd, policjantka natychmiast podbiegła do jego samochodu, jednocześnie wyczuwając od mężczyzny woń alkoholu - komentuje sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy Komendy Policji Powiatowej w Polkowicach - funkcjonariuszka uniemożliwiła nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę i przekazała umundurowanym policjantom - dodaje.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 1,4 promila alkoholu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 44-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
[KN]