Na chocianowskim Rynku maturzyści tutejszej szkoły średniej odtańczą tradycyjnego poloneza. Zapowiedź tego wydarzenia opublikowali dzisiaj dziennikarze chocianow.tv.

Od początku XIX wieku uznawany jest za najstarszy taniec narodowy, którego forma kultywowana wśród warstw wyższych stanowiła uszlachetnioną wersję tańców obecnych od wieków w polskim społeczeństwie. Obecnie jest tańcem otwierającym szkolne bale, np. studniówki. Nie inaczej będzie w tym roku na Rynku w Chocianowie.

Uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie w najbliższą środę, 8 lutego w samo południe zatańczą na chocianowskim Rynku tradycyjnego studniówkowego poloneza. Dla tych, którzy maturę mają za sobą to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby wrócić wspomnieniami do młodzieńczych lat - przekazali dziennikarze chocianow.tv. - Serdecznie zapraszamy! Poloneza czas zacząć! - dodali w swoim materiale.
Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, wystarczy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.